Публічна інформація

На жаль, в ці тривожні та складні дні для Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка не можу бути на робочому місці через хворобу, яка є наслідком переслідування мене з боку певних політичних сил понад рік.

Вважаю, що реальною причиною постійних скандалів та провокацій навколо університету є бажання посягнути на майно навчального закладу та кар’єрні амбіції певних осіб.

Апогеєм деструктивних дій став минулий тиждень, коли в мережі Інтернет з’явилися анонімна інформація, яка містить в собі звуковий файл з голосом, що схожий на мій. Зміст цього тексту викликав значний резонанс серед науково-педагогічного та студентського колективу, мешканців міста Полтави та громадян України, що спричинило приниження моєї честі, гідності та ділової репутації університету. Активну участь у поширенні даного файлу та публічними коментарями до нього прийняв участь народний депутат України Бублик Ю.В.

З цього приводу маю заявити наступне. Закон я не порушував.

Навпаки щодо мене скоєно злочин, передбачений ст. 383 Кримінального кодексу України, зокрема, завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Тому звернувся до правоохоронних органів щодо проведення перевірки в ході якої встановити особу, обставини створення та розповсюдження сфабриковано звукового файлу і дати правову оцінку цим діям.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Праву на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань відповідає обов’язок не поширювати про особу недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.

Хочу подякувати профспілковій організації, трудовому колективу, студентам університету та всім моїм друзям за активну та принципову підтримку, особливо в умовах тиску та залякування. Рівень та активність цієї підтримки були дуже важливими для мене та переконали в необхідності відстоювання правових позицій, тому писати заяву на звільнення з посади ректора не буду.

Я завжди був і є патріотом України, займаю активну державницьку позицію.

Ректор
Полтавського національного
технічного університету
імені Юрія Кондратюка
В.О. Онищенко


Міністру освіти і науки України

Квіту С.М.

 

Шановний Сергію Мироновичу!

Вчена рада, науково-педагогічний колектив, співробітники та студентство Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка шоковані і не менше Вас стурбовані ситуацією, яка склалася навколо нашого навчального закладу та його керівника.

Особливо прикро, що заява міністра не ґрунтується на перевірці достовірності та законності отримання записів, які розповсюджуються у мережі Інтернет. Авторитет центрального органу виконавчої влади використовується для розповсюдження сумнівних матеріалів.

Чому проігноровані неодноразові звернення трудового колективу, Вченої ради про вкрай політизовану та інформаційно-сфабриковану зухвалу кампанію проти нас? Хіба протягом майже 85-ти років наш університет не зміцнював вищу освіту в Україні та світі? Нашим представникам, які багато разів намагалися зустрітися з Вами, було відмовлено.

Науковці університету впевнені, що за цим ганебним цькуванням приховані чиїсь комерційні, кар’єрні інтереси, приводом для реалізації яких стала постать нашого ректора Володимира Онищенка, якого тринадцять років тому було обрано, а потім вдруге переобрано на демократичних засадах.

Вчена рада, відповідно до повноважень, встановлених п. 15 ч. 2 ст. 36 Закону України «Про вищу освіту», констатує відсутність підстав для звільнення керівника вищого навчального закладу, встановлених ст. 42 Закону України «Про вищу освіту» і вкотре висловлює ректору університету повну довіру і підтримку.

У разі подальшого приниження честі і гідності та підриву авторитету нашого колективу та дестабілізації освітньої діяльності університету колектив ПолтНТУ буде відстоювати свою позицію всіма законними методами, включаючи мітинги, масові акції, громадські слухання.


12 березня 2015 року науково-педагогічний колектив та студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка висловили протест щодо діяльності народного депутата Ю. Бублика. Який використовуючи свій депутатський мандат, всупереч нормам моралі, правам і свободам людини, законним інтересам суспільства та нашого колективу, розгорнув брудну компанію дестабілізації діяльності нашого навчального закладу за допомогою засобів масової інформації та соціальних мереж, звертаючись до відвертої брехні, наклепів і фальсифікацій.

Від імені цього депутата у соціальних мережах постійно розміщуються заклики до мітингів та протестів проти керівництва університету та нашого колективу. В умовах зовнішньої агресії потрібна зосередженість та консолідація зусиль, а цей нардеп займається деструктивною діяльністю, намагається знищити один з найкращих вищих навчальних закладів Полтавщини, підриває його ділову репутацію. Це безчинство має бути припинено. Студенти повинні навчатися, а викладачі – давати якісні знання, а депутати – приймати закони. Усі мають займатися своєю справою!

Колектив Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка наголошує, що своїми діями народний депутат Ю.Бублик грубо порушує Конституцію України, Закон України « Про вищу освіту» та Закон України «Про статус народного депутата України», порушує наші права, заважає злагодженій роботі трудового колективу.

У разі подальшого приниження честі і гідності та підриву авторитету нашого колективу та дестабілізації освітньої діяльності університету Ю.Бубликом колектив ПолтНТУ буде відстоювати свою позицію всіма законними методами, включаючи мітинги, масові акції, громадські слухання.

Прес-служба ПолтНТУ


Трудовий колектив Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка обурений з приводу розповсюджених у мережі інтернет сфабрикованих аудіозаписів, які пов’язуються із діяльністю керівництва ПолтНТУ.

Стверджуємо, що це є інформаційна провокація, метою якої є дестабілізація роботи навчального закладу. Це є небезпечним в умовах ворожої агресії та інформаційної війни проти України.

З метою встановлення осіб, які створили та розповсюдили ці сфальсифіковані записи, та притягнення їх до відповідальності направлено звернення до правоохоронних органів.

Це є не перший випадок розповсюдження недостовірної інформації, спрямованої проти трудового колективу університету. З цього приводу ПолтНТУ звернувся із позовами про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації, які знаходяться у судовому провадженні.

З приводу подібних безпідставних звинувачень уже ухвалені рішення суду, що набрали законної сили, про визнання інформації недостовірною.

Як зазначалося нами раніше, в університеті протягом вересня-грудня 2014 року проведені перевірки органами прокуратури, Служби безпеки України, Державної інспекції України з питань праці. За результатами перевірок, проведених у ПолтНТУ, підтверджено відсутність порушень у діяльності університету та його керівництва.

За дорученням трудового колективу ПолтНТУ
Перший проректор Богдан Коробко
Вчений секретар Вченої ради Ірина Брижань
Голова профспілкового комітету Валентина Сидоренко
Голова ради ветеранів Віктор Ліберний