Національно-патріотичне виховання


Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв’язку з цим національно-патріотичне виховання є важливою складовою освітнього процесу.

Виховання національної свідомості

В Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» приділяється особлива увага питанням національно-патріотичного виховання.

Повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів – Герба, Прапора, Гімну.

Важливим аспектом національно-патріотичного виховання є повага та любов до державної мови. Мовне середовище повинно впливати на формування громадянина, патріота України.

Студенти та науково-педагогічні працівники долучилися до святкової ходи «Полтава вишивана» та фіксації національного рекорду України.

 

Святкова хода почалася від Білої альтанки, на Театральній площі перетнулась з флеш-мобом за участю кращих танцювальних колективів міста, а фінішувала біля Корпусного парку, де планувалося встановлення національного рекорду України – виготовлення найдовшого вінка-оберегу. З 8-ї ранку волонтери, школярі, студенти, громадські активісти, пенсіонери і всі небайдужі полтавці працювали над створенням вінка-рекордсмена. Загалом до плетіння долучилося понад 1000 учасників.

Кожного року на базі 179-го об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних Сил України відбувається урочисте складання Військової присяги курсантами кафедри військової підготовки.

У Національному університеті імені Юрія Кондратюка викладачі та студенти — курсанти військової кафедри — вшановують пам’ять полеглих у Другій світовій війні покладанням квітів до пам’ятної стели загиблим працівникам та студентам університету.

Університет долучилися до вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

«Козацький корпус Національного університету імені Юрія Кондратюка» у межах волонтерської діяльності приєднався до здачі донорської крові у Полтавській обласній станції переливання крові.

На конкурсі «Волонтер року», який відбувався у у Полтавському міському будинку культури студент університету Ярослав Передерій отримав почесне звання Молодий волонтер 2019 року.

Команда Національного університету імені Юрія Кондратюка кожного року приймає участь у змаганнях команд вищих навчальних закладів Полтави – щорічному обласному заході з патріотичного виховання молоді «Заграва».

Дівчата Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» демонструють свою витримку та доводять, що можуть протистояти і чоловікам на традиційному військово-патріотичному проекті «Жіночий батальйон».

Щороку студенти університету беруть активну участь у військово-патріотичному заході "Захисник України", оволодівають новими цікавими елементами та вдосконалюють свої навички з:

  • Основи мінної безпеки;
  • Тактична медицина;
  • Ознайомлення з основами напрямками підготовки Національної гвардії України;
  • Основи військової топографії;
  • Воєнізований кросфіт(змагання);
  • Правила ведення радіообміну;
  • Дії у складі мінометного розрахунку;
  • Військово-тактичні ігри.

Військова кафедра університету посіла 1-ше місце у змаганнях з військово-тактичної гри «Лазертаг».

Традиційно у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбуваються урочистості з нагоди дня Збройних Сил України, а випускникам кафедри військової підготовки вручили офіцерські погони.

На будівлі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відкрили меморіальну дошку загиблому у зоні АТО випускникові вишу Дмитру Коряку.

Посмертно Дмитра нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Також вчена рада ПолтНТУ прийняла рішення внести ім’я Героя до Книги Пам’яті навчального закладу.

Загинув Дмитро 11 лютого 2015 року, коли бійці намагалися взяти штурмом ворожий блокпост поблизу селища Широкіне Донецької області. Того разу силам «Азову» вдалося відсунути лінію фронту на 20 кілометрів.

22-річний Максим Хітайлов був студентом третього курсу Навчально-наукового інституту архітектури і будівництва, коли прийняв рішення служити в лавах Збройних Сил України.

Гранатометник 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців загинув 18 лютого у бою на Луганщині під час нападу бойовиків на спостережний пункт поблизу Хутора Вільного.

Указом Президента України №93/2020 «Про відзначення державними нагородами України» від 18 березня Володимир Зеленський «За самовіддане служіння Українському народові, особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагородив посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня Максима Хітайлова.

Меморіальна дошка загиблому на Сході України Максиму Хітайлову виготовлена і встановлена на будівлі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».