Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» запрошує Вас взяти участь у X Всеукраїнському семінарі «Навколишнє середовище і здоров’я людини», який відбудеться 20 жовтня 2023 р.
Про семінар
Всеукраїнський науково-практичний семінар «Навколишнє середовище і здоров’я людини» є постійно діючим і передбачає реалізацію різних форм наукового дослідження в галузі навколишнього природного середовища, довкілля, еколого-валеологічного просвітництва. За результатами його роботи щорічно проводиться засідання на базі установ природно-заповідного фонду, навчальних закладів та наукових установ відповідного профілю й підготовкою Збірника матеріалів. До участі в роботі семінару запрошуються науковці, викладачі, вчителі, студенти, школярі – члени МАН України, природоохоронці, природолюби.
Всеукраїнський науково-практичний семінар працює та такими секціями:
Секція 1.Екологічний стан довкілля: ризики та шляхи стабілізації.
Секція 2. Екологічні проблеми хвороб і здоров’я людини.
Секція 3. Еколого-валеологічне просвітництво.
Місце проведення конференції
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», м. Полтава, проспект Першотравневий, 24 (робота оргкомітету).
Хорольський ботанічний сад, Полтавська область, м. Хорол, вул. Небесної Сотні (виїзне засідання).
КУ «Рекреаційний центр «Криворудський» (виїзне засідання), Полтавська область, Кременчуцький район, с. Крива Руда.
Для участі в роботі семінару необхідно
До 19 жовтня 2023 р. надіслати на електронну адресу smolarnat@ukr.net (Смоляр Наталія) окремими файлами заявку на участь, у якій потрібно вказати (прізвище, ім’я, по-батькові (повністю); науковий ступінь та вчене звання; посаду та місце роботи, електронну адресу, контактний телефон; секцію, в роботі якої планується взяти участь та тема доповіді).
Підготовка збірника матеріалів семінару (електронний формат) планується після його проведення. Кінцевий термін прийняття матеріалів – до 30 листопада.
Реєстрація на участь у виїзній частині семінару – до 18 жовтня.
Офіційні мови конференції: українська, англійська.
Форма участі: очна, публікація матеріалів.
Контактна інформація
Ілляш Оксана Едуардівна, к.т.н., доцент, заступник голови оргкомітету, e-mail: iloks2504@gmail.com, к.т. 066 983007.
Смоляр Наталія Олексіївна, к.б.н., доцент – секретар оргкомітету, e-mail: smolarnat@ukr.net, к.т. 050 186-30-24.
Вимоги до оформлення матеріалів доповідей
Матеріали семінару у вигляді статті повинні бути виконані в редакторі Microsoft Word шрифтом Times New Roman без нумерації сторінок. У назві та тексті переноси не допускаються. Обсяг статті – 3-5 повні сторінки.
Формат аркуша: А4 210х297 мм. Орієнтація – Книжкова. Поля - 2 см.
Міжрядковий інтервал – одинарний без ущільнення тексту. Шрифт – 14 пт, звичайний.
У лівому верхньому куті вказується УДК. Далі посередині – прізвища та ініціали авторів з вказівкою наукового ступеня та вченого звання. Кількість авторів – не більше 3. Наступний рядок – назва навчального закладу, у дужках вказується місто, країна. Шрифт – курсив, вирівнювання по центру. Через рядок друкується назва статті великими буквами; шрифт – напівжирний, вирівнювання по центру. Основний текст починається через один рядок після назви тез. Абзац (відступ) – 1 см.
Формули створюються у вигляді об’єктів редактором формул Microsoft Equation і центруються; нумерація ставиться праворуч у дужках; вирівнюється по правому краю.
Рисунки повинні бути оформленні як окремий об’єкт у тексті. Всі елементи рисунка, включаючи надписи, повинні бути згруповані. Рекомендується використовувати чорно-білу палітру. Підпис рисунка вирівнюється по ширині з абзацного відступу (наприклад, Рис. 1).
Таблиця відокремлюється від тексту зверху й знизу порожнім рядком; використовується шрифт
10 пт. Номер має вигляд: Таблиця 1, вирівнювання по правому краю, назва (шрифт напівжирний), вирівнювання по центру. Для номера і назви таблиці шрифт 12 пт.
Список літератури (курсив) починається через один порожній рядок після основного тексту тез з набраних курсивом слів «Список використаних джерел» (вирівнювання по центру).
Бібліографічний опис літературних джерел здійснюється згідно зі встановленими вимогами; посилання на літературу слід давати в квадратних дужках. Нумерація проставляється відповідно до порядку згадування літературних джерел у тексті.
Файли «заявка», «стаття» повинні мати таке розширення: *.doc, *.docx, *rtf. В назві – міститься прізвище першого автора, набране латиницею та номер обраної секції (наприклад: zayavka_Petrenko_2.doc, statja_ Petrenko_2.doc)
Зразок оформлення тез доповіді
УДК 581.526.425(477-751Супр)-021.414
Смоляр Н.О., к.б.н., доцент;
Запорожець А.О., здобувач вищої освіти
Національний університет «Полтавська політехніка
імені Юрія Кондратюка»
(м. Полтава, Україна)
Збереження Супрунівських перелісків – останців дібров
«зеленого кільця» Полтави
Сучасні тенденції…
Використані інформаційні джерела:
- Регіональна екомережа Полтавщини / Байрак О. М., Стецюк Н. О., Слюсар М. В. та ін. ; за заг ред. д.б.н. О. М. Байрак. Полтава : Верстка, 2010. 214 с.
- Самоплавський В. І. Лісове господарство України на зламі тисячоліть // Національний аграр. ун-т. Науковий вісник. К., 2009. С. 6–10.
- Смоляр Н. О., Запорожець А. О. Збереження останців Супрунівських дібров у Полтавській області в умовах сучасних екологічних викликів та загроз // Подолання екологічних ризиків і загроз для довкілля в умовах надзвичайних ситуацій – 2022 : Збірник матеріалів І Міжнародної науково-практичної конференції «Подолання екологічних ризиків та загроз для довкілля в умовах надзвичайних ситуацій – 2022», (26–27 травня 2022 року, Полтава – Львів). Полтава : НУПП, 2022. С. 551–554.