8 грудня 2017 року учасники Х Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи розвитку академічної та університетської науки», науково-педагогічні працівники та студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка мали змогу після заключного пленарного засідання поринути в життя і діяльність Інституту шляхетних дівчат майже двохсотлітньої давнини.
Кроки І.П. Котляревського, Т.Г. Шевченка «пам’ятають» коридори цієї споруди; П.П. Гулак-Артемовський, Л.І. Боровиковський, А.В. Едлічка, М. Цертелєв, В.О. Волков, І.К. Зайцев та інші десятиріччями викладали в Інституті. Художниці, письменниці, громадські діячки, нащадки Пушкіна та Гоголя навчалися в ньому, формуючись як особистості. Вивчаючи Закон Божий, іноземні мови (німецьку і французьку), історію, географію, арифметику, малювання, музику, співи, танці, рукоділля, основи економного домашнього господарювання, інститутки входили в життя підготовленими до нього, здатними утримувати не тільки себе, а й своїх близьких набутими навичками та уміннями.
Фрагменти із літературно-художньої композиції
Любов Яновська
Єлизавета Трипільська
Доньки П.П. Гулака-Артемовського
Фото з учасниками Х Міжнародної конференції
Освітні традиції Полтавщини, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка продовжуються в юних серцях студентства, стають надбанням української культури.
Народний артист України Віталій Скакун
Особливі слова вдячності колективу Полтавського симфонічного оркестру на чолі з диригентом, народним артистом України Віталієм Скакуном за створену атмосферу свята.
Заслужений працівник освіти України
к.і.н., доцент кафедри українознавства,
культури та документознавства ПолтНТУ Н.К. Кочерга