На базі кафедри публічного управління, адміністрування і права Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Національного університету імені Юрія Кондратюка відбувся науково-освітній івент – для студентів Полтавської політехніки провели тренінг «Антикорупція та академічна доброчесність».
Спікерами виступили науковці кафедри публічного управління, адміністрування і права – завідувачка, кандидатка наук з державного управління, доцентка Інна Кульчій та кандидат педагогічних наук, доцент Олександр Кузьменко, які розповіли майбутнім професіоналам про наслідки недотримання принципів академічної доброчесності в освітньому та професійному середовищі.
Науковці наголосили на важливості антикорупційних заходів для надання якісної вищої освіти, соціальної справедливості та розвитку правового суспільства. Корупція у вищій освіті може проявлятися у вигляді хабарництва, маніпуляцій оцінками або навіть фальсифікації наукових результатів. Тренінг підкреслює важливість боротьби з цими явищами, за словами науковців, впровадження антикорупційних програм у різні сфери життя зменшує прояви корупції.
У рамках тренінгу студентів запросили пройти додаткове навчання, опанувавши онлайн-курс «Основи антикорупції для всіх і кожного». Також науковиця Полтавської політехніки Інна Кульчій додатково розтлумачила сутність поняття «академічна доброчесність», під якою розуміється дотримання етичних норм та стандартів у науковій діяльності та навчанні. Серед основних принципів дотримання академічної доброчесності:
- чесність: визнання власних ідей та робіт, уникнення плагіату;
- прозорість: чітке та правдиве представлення результатів досліджень і наукових розробок;
- відповідальність: поважне ставлення до авторських прав і джерел інформації;
- справедливість: об’єктивне оцінювання знань та наукових результатів.
Тренінг спонукає учасників усвідомити, що недотримання цих принципів не лише підриває репутацію освітньої установи, але й впливає на якість знань, які отримують студенти.
Даний захід поєднав теоретичну і практичну частини, учасники попрацювали над реальними кейсами порушень принципів академічної доброчесності та випадків корупційної діяльності, обговорюючи їх під час дискусії.
За словами майбутніх фахівців, такі практичні вправи допомагають краще зрозуміти суть проблеми та швидше віднаходити ефективні рішення.
Раніше студенти дізналися про способи протидії корупції під час освітнього процесу.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»