Якісне опанування фахових компетентностей здобувачами вищої освіти є пріоритетним завданням Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Університет систематично взаємодіє зі стейкхолдерами різних сфер і рівнів, і результатом такої співпраці є сучасні та актуальні знання і навичка здобувачів вищої освіти.
Кандидатка економічних наук, доцентка, головна спеціалістка відділу політики публічних закупівель департаменту сфери публічних закупівель та конкурентної політики Мінекономіки Анна Слободяник прочитала гостьову лекцію для студентів спеціальностей кафедри економіки, підприємництва та маркетингу на тему: «Особливості забезпечення конкуренції на цифрових ринках».
Тема лекції була надзвичайно актуальною як для студентів економічних спеціальностей кафедри, так і для викладачів, оскільки й сучасний бізнес, і повсякденне життя неможливо уявити без цифрового середовища. Електронна комерція, діджитал комунікації, Інтернет-медіа, контекст-реклама, онлайн платежі та купівлі, SMM-маркетинг та багато інших цифрових речей – з нами щодня.
Цифровий простір – це специфічний ринок де між різноманітними бізнес-структурами відбувається активна конкуренція, тому майбутнім підприємцям, економістам і маркетологам надзвичайно важливо знати та розуміти засади та механізми ефективного функціонування цієї сфери.
Спікерка ознайомила слухачів із нормативно-правовою базою, що регулює бізнес-відносини та конкуренцію на цифровому ринку, розповіла про ключові об’єкти моніторингу конкурентного середовища, та як працюють різноманітні важелі та методи забезпечення конкуренції, роз’яснила ознаки та індикатори того, що в цифровому середовищі відбуваються антиконкурентні дії, як їх фіксувати та протидіяти ним. Анна Слободяник поділилась зі слухачами кейсами із подолання недобросовісної конкуренції на цифровому ринку, з якими довелось працювати Міністерству економіки та Антимонопольному комітету, як було розв'язано проблеми та яких заходів було вжито для недопущення подібних питань у майбутньому.
Наприкінці лекції відбувся насичений сет питань і відповідей, за підсумками якого пані Анна високо оцінила рівень цифрової грамотності студентів Полтавської політехніки. Наостанок спікерка дала ряд слушних порад як розрізнити ознаки хитрощів з певними цифровими продуктами й послугами, а також як не потрапити «на гачок» цифрових шахраїв, побажала студентам Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» успішного навчання та професійних здобутків за обраними спеціальностями.
Колектив університету висловлює щиру подяку Анні Слободяник і Міністерству економіки України за плідну співпрацю в освітньому процесі!
Раніше бійці бригади спеціального призначення «Азов» провели мотиваційні зустрічі зі студентами Полтавської політехніки, в університеті відбувся тренінг «Академічна доброчесність і виклики науки: український досвід та європейські практики», а студенти політехніки відвідали виїзне заняття на базі Полтавської обласної ради.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»