Цьогоріч у І етапі конкурсу-захисту узяли участь майже 400 учасників наукових відділень Полтавського територіального відділення МАН України. Найбільше науково-дослідницьких робіт представлено в таких секціях, як: англійська мова (40 робіт), фізика і астрономія (30 робіт), комп’ютерні науки (30 робіт), математика (26 робіт).
В урочистому відкритті заходу взяли участь президент Полтавського територіального відділення МАН України, голова ради ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, ректор ПолтНТУ, заслужений працівник освіти України Володимир Онищенко, начальник управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Юрій Матвієнко, а також директори гімназій і шкіл міста Полтава – Олена Голтвяниця, Наталія Тараненко, Ірина Гринь, Ірина Полтавець, Світлана Божок, Наталія Орловська.
Звертаючись до юних науковців, Володимир Онищенко передав найщиріші слова вітання від президента Малої академії наук України, академіка Національної академії наук України Станіслава Довгого та вітання від першого віце-президента Національної академії наук України, голови наглядової ради ПолтНТУ, академіка Антона Наумовця з побажаннями успіхів і максимального розкриття своїх творчих і наукових здібностей.
Начальник управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Юрій Матвієнко особисто привітав учасників МАН та подякував ректору ПолтНТУ, професору Володимиру Онищенку за особистий в внесок в організацію і забезпечення наукової роботи з учнівською молоддю.
Голова асоціації директорів шкіл міста Полтави, директор Полтавської гімназії № 17 Полтавської міської ради Полтавської області Олена Голтвяниця відзначила плідну та ефективну співпрацю президента Полтавського територіального відділення МАН України із загальноосвітніми навчальними закладами міста Полтави, а також привітала усіх учасників із відкриттям I етапу конкурсу.
До вітань долучилися також президент студентського парламенту ПолтНТУ Марина Корнієнко, заступник президента студентського парламенту Анастасія Сидорова та голова студентської ради гуманітарного факультету Неля Бечкало, які на власному прикладі довели, що участь у МАН допомагає у житті досягати успіху.
Протягом дня, захищаючи свої конкурсні роботи на секціях, конкурсанти продемонстрували свою захопленість науковим пошуком, високий рівень знань і креативність у досліджені обраних тем.
Бажаємо майбутнім великим науковцям наснаги, подальших успіхів у науково-дослідницькій діяльності для подальшого розвитку Української науки!
ІАЦ ПолтНТУ