2018-10-18

Роль практики у формуванні професійної компетентності магістрів

Усебічна підготовка магістрів – це не тільки набуття знань, але й формування умінь застосовувати теоретичні знання у процесі фахової діяльності. Саме тому практика є невід’ємним складником процесу підготовки магістрів у закладах вищої освіти.

Окрім того виробнича й переддипломна практики магістрів мають на меті не лише оволодіння необхідними професійними компетенціями за обраною спеціальністю, а й добір фактичного матеріалу для якісного написання випускної магістерської роботи. Тому вся діяльність студентів під час практики організовується відповідно до логіки роботи над магістерським дослідженням.

Згідно з навчальним планом студенти-магістри спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» упродовж восьми тижнів (з 6 серпня по 30 вересня 2018 року) проходили практику в різних організаціях Полтавщини. Серед них – Шевченківська районна у м. Полтава рада, Комунальне підприємство Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», НГВУ «Полтаванафтогаз», ПАТ «Електромотор», ПАТ «Аграрний фонд», ТОВ «БК Укрбудсервіс», Чутівський районний територіальний центр соціального обслуговування, ПСП «Ковпаківець» (с. Мала Рублівка, Котелевський район, Полтавська обл.), Лубенська районна державна адміністрація, виконавчий комітет Миргородської міської ради, ТОВ Агрофірма «ЗОРЯ-АГРО» (с. Солонці, Миргородський район, Полтавська обл.).

Досвідчені керівники магістерських робіт (д.і.н., доц. Передерій І.Г., к. філол.н., доц. Гаращенко Л.Б., к. пед н., доц. Лисенко А.В., к філол. н., доц. Мізіна О.І., к. філол.н., доц. Тур О.М., к. філол.н., доц. Денисовець І.В., к. філос. н., доц. Вощенко В.Ю., к. філол.н., доц. Чередник Л.А.) для кожного магістра розробили індивідуальну програму, враховуючи специфіку наукової роботи.

04.10.2018 року відбувся захист практики, на який студенти підготували звіт про проходження виробничого навчання, поділилися своїми враженнями від проведеної роботи, обмінялися набутим досвідом. Під час захисту магістранти розповідали комісії про проходження практики, інтерпретували отримані результати, презентували обрану методику виконання завдань.

Як показав захист, для кожного з магістрів практика стала засобом творчого розвитку та саморозвитку, формування професійно значущих якостей і готовності до діяльності за обраним фахом.

За матеріалами кафедри українознавства,
культури та документознавства