2024-11-13

Майбутні фінансисти відвідали гостьову лекцію фахівців АБ «Укргазбанк»

12 листопада для студентів Полтавської політехніки лекцію з кредитування малого та середнього бізнесу прочитали представники Полтавської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» – заступник директора Микола Рилін та заступниця начальника МСБ Світлана Смірнова.

Майбутні фінансисти відвідали гостьову лекцію фахівців  АБ «Укргазбанк»

12 листопада 2024 року у рамках діючих угод щодо плідної науково – освітньої співпраці зі стейкхолдерами на базі кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася цікава науково-освітня та професійноорієнтована подія – гостьову лекцію з проблематики кредитування малого та середнього бізнесу для майбутніх професіоналів провели представники Полтавської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» – заступник директора Микола Рилін та заступниця начальника управління малого та середнього бізнесу Світлана Смірнова.

Активними учасниками науково-освітнього івенту стали здобувачі вищої освіти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок Полтавської політехніки. Майбутні фахівці фінансової сфери отримали унікальну можливість поглибити та актуалізувати знання з навчальних дисциплін «Банківський менеджмент», «Інноваційний розвиток фінансових та нефінансових корпорацій», «Банківська система», «Фінансовий ринок».

Особливо важливою для студентів зустріч з фахівцями АБ «Укргазбанк» стала завдяки тому, що ця фінансова установа з 2016 року успішно розвиває напрям «зеленого» банкінгу, кредитуючи проєкти відновлюваної енергетики, енергоефективності та інших екологічно відповідальних ініціатив.

У 2024 році АБ «Укргазбанк» здійснив рестайлінг, змінивши позиціювання бренду та фірмовий стиль. Скорочена назва банку трансформувалася в UGB латиницею. Кожна літера абревіатури розкриває три вектори, три цільових аудиторії, на яких зосереджений банк, й в інтересах яких він діє: це Україна. Громада. Бізнес. Відтепер у своїх комунікаціях банк використовує написання «UGB еко банк країни» та новий логотип. Оновлене позиціювання бренду враховує нові сенси та виклики, що з’явились під час повномасштабної війни, та зберігає незмінний для банку екологічний напрям.

Характеризуючи кредитну складову діяльності банку, Микола Рилін наголосив на тому, що UGB залишається лідером сталого фінансування, ні на місяць не зупинивши надання кредитів з початку воєнних дій. Банк продовжує розвиватися як провідний «зелений банк» України, зосереджуючи свою діяльність на фінансуванні проєктів, що пов’язані з технологіями енергоефективності, економного використання ресурсів, зменшення забруднення тощо.

Присутнім на лекції цікаво було дізнатися про напрями кредитної діяльності банку, які включають співпрацю по державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%», кредитування клієнтів агросектору, комунальних підприємств, фінансовий лізинг. Під гарантії Кабінету Міністрів України з початку війни малому та середньому бізнесу було видано 1159 кредитів на суму 6,8 млрд грн. Особливо багато питань у слухачів виникло щодо кредитування стартапів, яке не так часто присутнє у кредитних пропозиціях вітчизняних банків. Студенти також дізналися про механізми співпраці банку з іноземними фінансовими установами, зокрема, ЄБРР, Кредитною Установою для Відбудови (KfW), Чорноморським банком торгівлі і розвитку (BSTDB), а також Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).

У своєму виступі заступниця начальника управління МСБ Світлана Смірнова детально зупинилася на достатньо новому у банківській практиці понятті еколого-соціальних ризиків, їхній ідентифікації, оцінюванні та врахуванні у процесі надання кредитів суб’єктам господарювання.

Враховуючи свій професійний досвід представники Полтавської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» порекомендували викладачам кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування Полтавської політехніки активніше включати проблематику забезпечення сталого розвитку у програми навчальних дисциплін, особливо в освітніх програмах магістерського рівня вищої освіти. Це сприятиме підготовці висококваліфікованих фахівців, які будуть обізнані з можливостями та шляхами досягнення цілей сталого розвитку, зокрема, під час повоєнної відбудови економіки України.

Нещодавно у Полтавській політехніці за ініціативи Національного банку України відбулося масштабне тестування з фінансової грамотності.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»