2022-03-17

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет звернувся до міністрів освіти Ради Європейського Союзу

16 березня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет звернувся до міністрів освіти Ради Європейського Союзу на нараді у форматі відеоконференції «Скоординована та солідарна європейська відповідь на війну в Україні у сфері освіти».

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет звернувся до міністрів освіти Ради Європейського Союзу

«21 день Україна потерпає від брутальної, жорстокої та широкомасштабної військової агресії російської федерації. Війська агресора атакують українські міста, здійснюють обстріли цивільного населення, житлових будинків, дитячих садків, шкіл, коледжів, університетів. На сьогодні пошкоджено або зруйновано понад 400 закладів освіти. А  найжахливішим є те, що відбуваються втрати серед мирного населення, – від рук окупантів гинуть діти. Станом на ранок 16 березня 2022 року окупанти вбили вже 103 дитини», – повідомив Сергій Шкарлет.

Міністр зазначив, що враховуючи складні обставини для системи освіти сьогодні Міністерством створено умови та відкрито вільний доступ до багатьох онлайн-ресурсів для дистанційного та змішаного форматів навчання як в Україні, так і за кордоном; запущено проєкти з психологічної підтримки дітей та їхніх батьків під час воєнного стану; успішно функціонує національна електронна платформа «Всеукраїнська школа онлайн», на якій розміщено уроки, що відповідають українській шкільній програмі та яка є постійно доступною і за межами України, використовується у понад 120 країнах.

Сергій Шкарлет звернувся з проханням про підтримку і розвиток цієї онлайн-платформи, а також надання спеціальних грантів для наповнення її новими матеріалами з різних предметів, у тому числі психологічної підтримки дітей в умовах війни.

«Я  вірю, що після закінчення війни наші діти обов'язково повернуться до своїх рідних домівок. Знаю, що у багатьох країнах вже є програми інтеграції дітей до нового місця здобуття освіти, але, користуючись нагодою, звернувся з проханням до колег створити для наших дітей можливість вивчати українську мову та історію України, де б вони не були. Це наша культура та ціле покоління наших громадян, які мають отримати можливість вчити рідну мову та історію, щоб повернутись додому та будувати нову Україну», – зазначив Сергій Шкарлет.

Водночас наразі невідкладним питанням є оперативна підтримка та задоволення освітніх потреб переміщених українських громадян: дітей, учнів, студентів. Сергій Шкарлет зазначив, що вітає ідею створення Міністрами освіти країн ЄС групи підтримки України.

Також Міністр звернувся до Ради Міністрів ЄС з проханням розглянути можливість створення серед країн ЄС окремої програми або фонду з відновлення освітньо-наукової інфраструктури та функціонування освітньо-наукової галузі України.

Сергій Шкарлет подякував європейським колегам-Міністрам за непохитну підтримку в боротьбі з безпрецедентним проявом агресії з боку рф та звернувся до них із проханням підтримати прагнення України до вступу в ЄС і закриття неба над Україною.

Саме за ініціативи Міністра освіти та релігійних справ Грецької Республіки пані Нікі Керамеус і за абсолютної підтримки Міністра національної освіти, молоді та спорту Французької Республіки пана Жан-Мішель Бланке відбулася сьогоднішня нарада.

Від МОН, від себе особисто та від усього українського народу Міністр подякував за ту ту підтримку та кроки, які вже було здійснено у сфері освіти та науки.

«Переконаний, що попереду, після перемоги Україною окупантів, нас очікує багато спільних заходів для реалізації прогресивних ідей та ініціатив. Маю надію, що сьогоднішня зустріч надасть новий поштовх і посилить співробітництво між нашими країнами для поглиблення партнерських відносин, напрацювання нових перспектив та досягнення найкращих взаємовигідних результатів», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, відбулося надзвичайне засідання Секторальної робочої групи «Освіта і наука» для формування міжнародної коаліції на підтримку української освіти.