19 березня 2025 року в Національному університеті "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" відбувся Міжнародний круглий стіл "Безпека бізнесу в умовах глобальних викликів".
Круглий стіл відбувся завдяки плідній співпраці з Полтавською обласною військовою адміністрацією, Консультативною місією Європейського Союзу в Україні та Альянсом безпеки в бізнесі Північної Німеччини, які об'єднали зусилля для створення платформи конструктивного діалогу між владою, бізнесом, правоохоронними органами та науковою спільнотою для обміну досвідом, розробки стратегій адаптації до кризових явищ, зниження ризиків та підвищення стійкості підприємницької діяльності.
Окрему увагу під час круглого столу буде приділено питанням захисту іноземних інвестицій, прав іноземних інвесторів та формуванню сприятливого інвестиційного клімату в умовах сучасних викликів.
У засіданні круглого столу взяли участь заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації, доктор юридичних наук, професор Антон Чубенко; перший проректор, голова Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор, Володимир Онищенко; керуючий директор Альянсу безпеки в бізнесі Північної Німеччини Маркус Вагеманн; експерт з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією в Україні, старший радник з питань прокуратури Львівського польового офісу Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Гедімінас Бучюнас; доктор наук, професор, керівник навчальної програми «Управління безпекою» Північної бізнес-школи Університету прикладних наук Гамбурга Андре Рель; міжнародний експерт із протидії відмиванню коштів Ігоріс Кжецковскіс; директор Міжнародного тренінгового центру з економічної безпеки та фінансових розслідувань Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олександра Маслій; начальник сектору протидії корупції Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, майор поліції Віталій Калашник.
В умовах нестабільної світової економіки та зростаючих ризиків забезпечення безпеки бізнесу вимагає системного підходу. Учасники заходу акцентували увагу на необхідності розробки ефективних механізмів для підтримки підприємницької діяльності, що включають інституційні реформи, міжнародну співпрацю, інноваційні моделі управління ризиками та підвищення економічної стійкості.
Одним із ключових питань дискусії стало створення умов для залучення іноземних інвесторів, зокрема забезпечення захисту їхніх прав та гарантій. Було обговорено стратегії формування прозорого та передбачуваного інвестиційного середовища, що сприятиме зміцненню економічного потенціалу країни та адаптації бізнесу до сучасних викликів.
Заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації, доктор юридичних наук, професор Антон Чубенко зазначив, що в умовах глобальних викликів та воєнних дій питання економічної безпеки та безпекової діяльності набувають критичного значення для функціонування як малого, так і середнього та великого бізнесу. Важливу роль у попередженні загроз, пов’язаних із державною економічною безпекою, відіграють правоохоронні органи. Спікер особливо підкреслив значення євроінтеграційних процесів, які відкривають для України нові можливості у сфері економічної безпеки, фінансового регулювання та міжнародної співпраці. Впровадження європейських стандартів ведення бізнесу та антикорупційної політики сприятиме формуванню сприятливого інвестиційного клімату та зміцненню позицій українського бізнесу на міжнародній арені.



Голова Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко подякував Антону Чубенку за можливість особисто взяти участь у роботі круглого столу. Завдяки підтримці Полтавської обласної військової адміністрації стало можливим проведення цього міжнародного заходу, який сприяє пошуку ефективних рішень для протидії сучасним фінансовим загрозам, розробці стратегічних напрямків та ухваленню відповідних рішень.


Наступним кроком стане організація потужного форуму, до участі в якому будуть залучені високотехнологічний, малий та середній бізнес, а також ширше коло представників правоохоронних органів. Основна мета заходу – обговорення стратегій створення безпечного бізнес-середовища та адаптації бізнес-процесів до європейських стандартів.





Іноземні учасники круглого столу поділилися досвідом своїх країн щодо налагодження співпраці бізнесу з державними органами у сфері фінансової безпеки в умовах глобальної економіки. Також вони розповіли про фінансові аспекти міжнародної співпраці та залучення іноземних інвестицій у світовий бізнес.



Старший радник з питань прокуратури Львівського мобільного офісу Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Гелімінас Бучюнас, експерт з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, представив результати своїх досліджень фінансових аспектів функціонування організованої злочинності. Він наголосив, що незаконне заволодіння чужими фінансами є найпоширенішим видом злочинів у світі.


Про роль університету у формуванні компетентностей фахівців з безпеки бізнесу на засіданні круглого столу доповіла директор Міжнародного тренінгового центру з економічної безпеки та фінансових розслідувань Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" Олександра Маслій.



Про український досвід боротьби з корупцією в державних органах та бізнесових структурах розповів начальник сектору протидії корупції Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, майор поліції Віталій Калашник.


Міжнародний круглий стіл у багатопрофільному класичному Національному університеті "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" став важливим кроком у формуванні єдиної стратегії захисту бізнесу від глобальних загроз, а також створенні механізмів для підвищення його стійкості в умовах нестабільності.




Захід сприяв налагодженню конструктивного діалогу між представниками влади, бізнесу, наукової спільноти та міжнародних організацій. Спільні напрацювання, отримані під час дискусій, стануть основою для подальших ініціатив у сфері економічної безпеки та розвитку міжнародної співпраці. Нещодавно експерт у галузі кримінології Юрій Ірхін провів першу практикоорієнтовану лекцію для студентів Полтавської політехніки
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»