2024-11-30

На конференції «Digital Economy and IT: Trends and Perspectives 2024» обговорили новітні розробки та тренди в галузі цифрової економіки та інформаційних технологій

28-29 листопада Полтавська політехніка об’єднала науковців на Міжнародній науково-практичній конференції «Digital Economy and IT: Trends and Perspectives 2024». Провідні фахівці галузі поділилися ідеями та визначили ключові напрями розвитку.

На конференції «Digital Economy and IT: Trends and Perspectives 2024» обговорили новітні розробки та тренди в галузі цифрової економіки та інформаційних технологій

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася масштабна подія – перша Міжнародна науково-практична конференція «Digital Economy and IT: Trends and Perspectives 2024». Захід зібрав провідних фахівців, науковців, експертів та молодих дослідників для обговорення найактуальніших питань у сфері цифрової економіки, інформаційних технологій та інновацій.

Світ швидко змінюється завдяки цифровим трансформаціям, і технології стають основою для розвитку всіх сфер життя – від бізнесу та освіти до медицини та управління державою. І тому головною метою конференції було створення відкритого середовища для обміну знаннями, дискусій про виклики, що постають перед IT-галуззю, та формування стратегій для сталого розвитку цифрової економіки. Учасники мали змогу не лише дізнатися про найновіші досягнення в індустрії, а й долучитися до обговорення практичних кейсів і перспектив застосування інноваційних технологій.

До вітального слова долучилися як вітчизняні науковці, так і представники іноземних навчальних закладів: проректорка з міжнародної співпраці Білостоцької політехніки Дорота Анна Кравчик, президент Європейського інституту безперервної освіти EIDV Жозеф Затко, професор Лодзького університету Людмила Колечкіна, професор Лодзької політехніки Сергій Яковлев, провідний науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України Микита Миронцов та інші.

Привітали учасників з успішним стартом конференції та побажали плідної роботи проректор з наукової роботи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Степова, директор ННІ фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки Світлана Онищенко і директор ННІ інформаційних технологій та робототехніки Володимир Пенц.

Учасники конференції доповіли про патентний аналіз як інструмент оцінки інновацій у сфері автоматизації та робототехніки в Європі, вплив діджиталізації на управлінські процеси в епоху цифрових технологій, ситуацію на ринку праці фахівців із кібербезпеки, особливості кластеризації при розв’язанні багатопараметричних задач, а також про методику оптимізації медичної логістичної системи.

Доповіді учасників конференції викликали жваві дискусії.

Далі програма конференції була розділена на п’ять тематичних напрямів, кожен із яких присвячувався окремому аспекту цифрової економіки та IT:

  • Секція 1. Новітні технології у цифровій економіці;
  • Секція 2. Кібербезпека та захист даних;
  • Секція 3. Застосування штучного інтелекту та машинного навчання;
  • Секція 4. Цифрова трансформація у бізнесі та промисловості;
  • Секція 5. Інновації в комп'ютерних науках та інформаційних технологіях.

Учасники обговорили важливість інтеграції новітніх технологій у всі аспекти цифрової економіки, розвиток кібербезпеки та захисту даних у зв’язку зі зростанням кіберзагроз. Також увагу було приділено впливу штучного інтелекту на бізнес і суспільство, а стан цифрової трансформації у промислових і бізнес-процесах розглядався як ключовий засіб підвищення ефективності та конкурентоспроможності.

Експерти та професіонали в сфері ІТ та фінансів поділилися ідеями, а також визначили ключові напрями подальшого розвитку, завдяки чому конференція стала не лише платформою для обговорення актуальних трендів, але й каталізатором для формування нових партнерств і втілення ідей, що визначатимуть майбутнє технологій.

Конференція «Digital Economy and IT: Trends and Perspectives 2024» стала унікальним майданчиком для встановлення контактів, обміну досвідом і підтвердила свою важливу роль у розвитку IT-індустрії та цифрової економіки.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» завжди прагне до міжнародного співробітництва і плідно співпрацює з лідерами європейської і вітчизняної науки в ім’я ефективного розвитку української держави.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»