З 31 березня науково-педагогічні працівники Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» розпочали навчання фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб на базі Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення, який розташований у смт Бородянка Бучанського району Київської області.
Учасники курсу проходитимуть навчання за освітньою програмою підвищення кваліфікації «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб». Програма розроблена за вимогами Міністерства у справах ветеранів України для навчання фахівців по роботі з ветеранами.
Заняття триватимуть із 31 березня по 2 травня 2025 року.



Курс підвищення кваліфікації здійснюється для осіб, які вже працюють фахівцями із супроводу ветеранів у територіальних громадах Житомирської та Івано-Франківської областей. І спрямований на формування в учасників необхідних професійних компетентностей у сфері соціального, правового та психологічного супроводу ветеранів, їхньої реабілітації та реінтеграції у територіальну громаду і забезпечення доступу до ресурсів задля покращення якості їхнього життя.
Освітній процес відбувається у змішаному форматі: поєднуватиметься очна та дистанційна форми навчання.
Доцент кафедри менеджменту і логістики Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Алла Глєбова ознайомила учасників із навчальним курсом, який відповідає сучасним стандартам.
Курс охоплює такі ключові напрями:
- нормативно-правова база у сфері соціального захисту ветеранів;
- реабілітація ветеранів війни та членів їхніх родин;
- психологічна підтримка та комунікативні стратегії у роботі з ветеранами;
- профорієнтаційна допомога для інтеграції у ринок праці;
- організація роботи фахівця із супроводу та документообіг у сфері ветеранської підтримки.
Науково-педагогічні працівники Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» під час навчання використовують сучасні методики освітнього процесу, що поєднують лекції, практичні тренінги та реальні кейси супроводу ветеранів.
По завершенню курсу слухачі складуть підсумковий тест і отримають сертифікати про підвищення кваліфікації. Надалі вони працюватимуть у громадах, допомагаючи ветеранам війни та демобілізованим особам при зверненнях до державних установ, соціальних служб, центрів зайнятості тощо. Роз’яснюватимуть юридичні аспекти, супроводжуватимуть у процесі оформлення пільг, фінансової підтримки учасників бойових дій, допомагатимуть соціальній адаптації та працевлаштуванню.
Платформою для навчання фахівців, які допомагають захисникам України повернутися до мирного життя, є Центр ветеранського розвитку Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», команда якого активно долучається до державних ініціатив, спрямованих на соціалізацію ветеранів війни, і працює над розширенням навчальних програм та забезпечує якісну підготовку фахівців для роботи у сфері підтримки ветеранів та демобілізованих осіб.
Нагадаємо, Центр ветеранського розвитку Полтавської політехніки презентував Міністерству у справах ветеранів звіт про свою діяльність, а також в університеті відбувся четвертий випуск фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»