2020-04-07

Найкращою в Україні студентською науковою роботою за напрямом «Економіка підприємства» визнане дослідження студентки ННІФЕМ

Перше місце на конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Економіка підприємства» здобула Руслана Сіора – студентка 4-го курсу Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту

За результатами рейтингового відбору, наукова робота студентки групи 401-ЕП Руслани Сіори, виконана під керівництвом доцента кафедри економіки, підприємництва та маркетингу Світлани Кулакової, здобула перемогу у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Економіка підприємства», який проводився на базі ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». Авторці наукової роботи «Удосконалення методичного підходу до діагностики ризикостійкості підприємства» присуджено диплом переможця І ступеня!

Сучасні умови господарювання підприємства характеризуються підвищенням рівня ризикованості внутрішнього та зовнішнього середовища, що є значною загрозою для формування ризикозахищеної стратегії стійкого розвитку підприємства. Метою наукової роботи стало дослідження теоретичних положень та узагальнення існуючих підходів щодо діагностики ризикостійкості підприємства, а також обґрунтування заходів щодо її підвищення в контексті забезпечення ефективного розвитку на прикладі конкретного підприємства. Значний практичний інтерес становить загальна інтегральна оцінка ризикостійкості підприємства, на основі якої можна було б визначити позиції господарюючого суб’єкта в конкурентному середовищі та напрямки його розвитку. Актуалізацію зазначених питань посилює неможливість абсолютного уникнення ризикової ситуації, відсутність універсальних засобів попередження її настання та мінімізації втрат, які вона спричиняє.

«Проблематика оцінювання ризикостійкості є водночас як достатньо дослідженою, так і відносно новою: наукова думка багата підходами різних науковців щодо схожих до характеру оцінювання стану економічної стійкості підприємства, економічної безпеки тощо. Проте на сьогодні практично відсутні дослідження, які б визначали базові моделі і механізми виникнення ризиків, їх виявлення, ідентифікацію, аналіз і мінімізацію», – говорить переможниця. – «Необхідність формування єдиної методологічної платформи для розроблення уніфікованих процедур управління ризикостійкістю, надійністю, безпекою та живучістю підприємства, як ключових складових його стійкості в умовах дії дестабілізуючих факторів, зумовили мету даного дослідження».

Щиро вітаємо переможницю та наукового керівника! Бажаємо успіхів і нових досягнень!