2018-06-22

Світла пам’ять Надії Костянтинівні Кочерзі

22 червня 2018 року пішла з життя відома дослідниця історії культури, освіти та науки України, краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, лауреат премій імені А.С. Макаренка, І. П. Котляревського, В. Г. Короленка, фундатор кафедри українознавства, культури та документознавства, радник ректора, заслужений працівник Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Надія Костянтинівна Кочерга.

Світла пам’ять Надії Костянтинівні Кочерзі

Народилася Надія Костянтинівна 13 квітня 1950 року в селі Крута Балка Новосанжарського району Полтавської області. Від матусі, сільської вчительки, перейняла любов до книги, культури, історії рідної землі.

Упродовж 1969 – 1973 рр. навчалася на історичному факультеті Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка; закінчила аспірантуру Київського державного університету імені Тараса Шевченка. У 1985 році успішно захистила дисертацію на здобуття звання кандидата історичних наук.

Пройшла довгий шлях становлення від старшого лаборанта до завідувача кафедри, проректора з гуманітарної освіти та виховання, радника ректора Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Багато творчих сил та енергії доклала Надія Костянтинівна до створення Народного музею історії університету. За її активної участі була модернізована, доповнена та розширена експозиція музею, в якому відобразилася його цікава історія, починаючи з Інституту шляхетних дівчат до величних звершень сьогодення. Нині музей є осередком українознавчої, культурологічної та виховної роботи в студентському та науково-педагогічному колективі університету.

За свою багаторічну плідну працю в освіті Надія Костянтинівна була нагороджена Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Полтавської обласної державної адміністрації «За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність та високу професійну майстерність», Почесною грамотою НАН України та МАН України «За вагомий особистий внесок у розвиток творчого потенціалу юних науковців Полтавського територіального відділення Малої академії наук України», медаллю Юрія Кондратюка «За особистий вагомий внесок у розвиток науки та освіти», одержала звання «Заслужений працівник освіти України».

Надія Костянтинівна Кочерга була винятково принциповим, наполегливим, працелюбним ученим, надзвичайно щирою, доброзичливою, порядною, інтелігентною людиною, свідомим патріотом рідного університету та України! Світла їй пам’ять.

Науково-педагогічний та студентський колектив університету