12 квітня, у рамках проведення Дня відкритих дверей Poltava Polytechnic Open day 2025, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представив сотням вмотивованих абітурієнтів широкий спектр можливостей для здобуття якісної освіти та гармонійного розвитку. Гості університету мали змогу ознайомитися з сучасною матеріально-технічною базою, спортивною інфраструктурою, відчути атмосферу класичного університету, поспілкуватися з керівниками навчально-наукових інститутів та факультетів, викладачами та студентами. Завдяки цьому вони отримали глибше уявлення про омріяні спеціальності, особливості навчання та перспективи, які пропонує провідний багатопрофільний заклад вищої освіти Полтавщини.






З турботою про майбутніх студентів університет створив на своєму офіційному сайті окрему інформаційну сторінку, присвячену питанням вступу. Там абітурієнти можуть знайти актуальні дані щодо спеціальностей, умов прийому, термінів подачі документів та особливостей навчання.
Разом із батьками та друзями майбутні студенти мали унікальну можливість повноцінно зануритися в атмосферу сучасного класичного багатопрофільного університету. Гості прогулялися затишними локаціями, побували в сучасних аудиторіях та лабораторіях різних навчально-наукових інститутів, факультетів, де навчаються креативні, амбітні та цілеспрямовані студенти, які вже сьогодні формують власну траєкторію успіху, співпрацюючи з потужною командою викладачів та науковців Полтавської політехніки.





Знайомство розпочалося з ярмарку можливостей — інтерактивного простору, де кожен міг дізнатися про спеціальності, поспілкуватися з представниками кафедр та отримати індивідуальні консультації. І продовжилось на головній сцені Полтавської політехніки, де відбулася яскрава презентація університету від почесного ректора, голови Вченої ради Полтавської політехніки Володимира Онищенка.




Під час свого виступу на Poltava Polytechnic Open day 2025 почесний ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко подякував випускникам закладів загальної середньої освіти, а також випускникам коледжів та закладів професійно-технічної освіти міста Полтави та області за участь у заході, наголосивши, що університету є що запропонувати майбутньому вступнику. Голова Вченої ради підкреслив, що попри всі виклики війни, університет не просто зберіг стабільність, а й демонструє стрімкий розвиток. Полтавська політехніка щодня доводить — вища освіта в Україні може бути сучасною, технологічною, безпечною і цікавою.
Для тих, хто прагне здобути фах у комфортному, європейському середовищі, навчатися на інноваційному обладнанні у найкращих лабораторіях — Полтавська політехніка створила виняткові умови. Всі лабораторії оснащено за підтримки провідних бізнес-партнерів, що гарантує практикоорієнтоване навчання з акцентом на реальні вимоги ринку праці. Студентам відкриті можливості не лише для академічного зростання, а й для творчого, наукового, культурного та спортивного самовираження.
Ректор презентував здобутки та інфраструктуру навчально-наукових інститутів: архітектури, будівництва та землеустрою; нафти й газу; ІТ та робототехніки; фінансів, економіки, управління та права, а також факультетів: філології, психології й педагогіки; фізичної культури і спорту. Здобувачі вищої освіти в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» отримують знання, що не поступаються європейським стандартам.
Окрема гордість політехніки — унікальний діючий буровий майданчик, відкриті понад 10 інноваційних лабораторій провідних світових компаній, Центр освіти і піклування про дітей дошкільного віку Mr.Leader (перший в Україні на базі університету), а також креативна ідея «аудиторій просто неба» в теплу пору року — для ще більш вільного і натхненного навчання.
Полтавська політехніка не залишається осторонь і соціально важливих ініціатив. Студенти здійснюють волонтерську діяльність, адміністрація університету підтримує сім’ї ВПО. А для юних дослідників-школярів на базі університету діє Музей науки НЦ «Мала академія наук України», який сприяє розвитку наукового потенціалу молоді.
Усе це — лише частина того, що чекає на кожного, хто обирає Полтавську політехніку.






«Разом ми створюємо безпечне й комфортне освітнє середовище для студентів, викладачів і співробітників. Команда Полтавської політехніки керується принципами якості та чесного лідерства, співпрацюючи з найкращими фахівцями та високотехнологічним бізнесом. Розширюючи освітні горизонти, ми закладаємо фундамент для нових спеціальностей, піклуючись про тих, хто здобуватиме ці знання і розвиватиме нашу країну.
Натхнення і впевненості всім абітурієнтам, які прагнуть отримати якісну освіту в одному з провідних вишів України — Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Бажаю успіхів на НМТ і до зустрічі на посвяті у студенти! Слава Україні!» – зазначив почесний ректор Володимир Онищенко.
Абітурієнтам також презентували напрями міжнародної академічної мобільності. Віцепрезидент Студентського парламенту університету Юлія Вовк ознайомила присутніх із широкими можливостями для здобувачів вищої освіти Полтавської політехніки навчатися за кордоном. Вона підкреслила, що завдяки укладеним угодам із 29 університетами Європи, США та Канади, студенти отримують не лише якісну міжнародну освіту, а й унікальний досвід, а також стали першими українцями, які здобували освіту в університеті Гренландії. І на сьогодні можливістю здобути освіту за кордоном за програмою кредитної академічної мобільності скористалися вже понад 300 студентів політехніки.
Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Філонич наголосила, що університет сформував таке середовище, де студенти мають можливість стати повноцінними партнерами інновацій, стартапів, наукових та культурних заходів. Зазначила, що тут
виховують майбутніх лідерів, професіоналів та патріотів України. Доєднатися до навчання в університеті абітурієнти зможуть за результатами НМТ. Відповідно до прохідного балу абітурієнти можуть обрати форму навчання – за державним замовленням або за рахунок коштів фізичних чи юридичних осіб. Ознайомила абітурієнтів з можливістю скористатися державними грантами для навчання, які становлять від 15000 до 25000 грн, що дозволяє повністю компенсувати вартість навчання. Наголосила, що університет не підвищував вартості навчання, і на 2025-2026 навчальний рік вона становитиме від 19000 до 23000 грн, тобто 50-60 грн у день – ціна чашечки кави. Як зазначила ректор, вартість навчання цілком доступна для всіх, хто бажає здобути якісну освіту європейського рівня.
Детальну інформацію про спеціальності, переваги навчання та освітні можливості Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представили декани, директори, гаранти освітніх програм та науково-педагогічні працівники під час неформального спілкування з абітурієнтами та їхніми батьками на тематичних локаціях. Майбутні вступники отримали всі необхідні інформаційні матеріали, а також контакти приймальної комісії для подальшої комунікації.




Команда Полтавської політехніки з нетерпінням чекає на нові зустрічі зі вступниками вже у вересні — у статусі студентів Національного університету імені Юрія Кондратюка. Адже впевнені, майбутні студенти знайдуть тут однодумців, отримають якісну освіту, зможуть цікаво проводити вільний час і сповна відчують всі барви яскравого студентського життя!
Нагадаємо, практичні кейси та освітні майстер-класи пропонує Полтавська політехніка школярам міста та громади.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»