У Міжнародний день освіти у столиці відбувся Перший національний форум талановитої молоді, організований з ініціативи Фонду Президента з підтримки освіти, науки та спорту. Під час форуму Президент України Володимир Зеленський відзначив здобутки талановитих науковців і вручив почесні знаки лауреатів премії Президента України для молодих учених 2024 року.
Форум об'єднав талановиту молодь з усієї України – понад 400 молодих українців та українок зі сфер освіти, науки та спорту. У грандіозному науковому заході взяли участь вісім молодих вчених Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Вони отримали свідоцтва та нагрудні знаки лауреатів премії особисто від Президента Володимира Зеленського.
«Я дуже вдячний за те, що ви такі є, що ви в Україні. Круто бачити стільки прогресивної молоді в Україні. Я вам за це дуже вдячний, тому що це і є сенс того, заради чого бореться держава. Заради вас, заради всіх», – зазначив Володимир Зеленський.





За роботу «Конструктивні системи відновлення будівель та споруд, пошкоджених внаслідок воєнних дій» премією Президента України нагороджено:
Антона Гасенка – доктора технічних наук, професора, професора кафедри автомобільних доріг, геодезії та землеустрою ННІ архітектури, будівництва та землеустрою;
Павла Семка – кандидата технічних наук, доцента, доцента кафедри будівництва та цивільної інженерії ННІ архітектури, будівництва та землеустрою;
Дмитра Усенка – доктора філософії, доцента кафедри хімії та фізики ННІ нафти і газу;
Катерину Оксененко – доктора філософії Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
За роботу «Екологічна безпека України в умовах воєнного стану: подолання загроз та небезпек» лауреатами премії Президента України стали:
Альона Буряк – кандидатка економічних наук, доцент, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму ННІ фінансів, економіки, управління та права;
Аліна Кудінова – кандидатка економічних наук, доцент, доцентка кафедри менеджменту і логістики туризму ННІ фінансів, економіки, управління та права;
Ірина Левченко – доктор філософії, доцент, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму ННІ фінансів, економіки, управління та права;
Наталія Максюта – доктор філософії, начальниця відділу аналізу інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Серед тем, які обговорили під час форуму, – майбутнє України, роль талановитої молоді у відновленні країни після війни, розвиток перспективних напрямів науки та чинники, які сприятимуть поверненню українців з-за кордону. Зокрема, Президент зазначив, що одні з ключових умов – нові інвестиції та реалізація економічних проєктів.





Форум стане щорічною традицією, яка підтримуватиме талановиту молодь й мотивуватиме до реалізації свого потенціалу в Україні.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»