Від імені багатотисячного науково-педагогічного та студентського колективу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» щиро вітаю Всесвітнім днем науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development).
Рівно 20 років тому на загальній конференції ЮНЕСКО, яка проходила у 2001 році було прийнято рішення – офіційно заснувати Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку, задля встановлення діалогу між наукою та суспільством шляхом інформування громадян про результати наукових досліджень, їх короткотривалий і довготривалий вплив на нашу планету.
З 2002 року 10 листопада вся світова академічна спільнота відзначає цей день під егідою ЮНЕСКО з метою популяризації науки в суспільстві, необхідності взаємодії науки та світової громадськості, позитивного стимулювання праці науковців.
Наука є одним з головних інструментів суспільства на шляху досягнення прогресу, проте робота над підвищенням усвідомлення світовою громадськістю її практичної користі, завжди вимагала чималих зусиль, а без підтримки основної частини суспільства її роль і часто знецінювалась.
Ми живемо в країні з величезним науково-освітнім потенціалом, відомій надбаннями талановитих вчених, знаних у всьому світі – літальними апаратами Ігоря Сікорського, конструкторськими розробками Сергія Корольова, технікою зварювання живих тканин за дослідженнями Бориса Патона, рентгену Івана Пулюя.
На наше тверде переконання, для науки немає кордонів, а наукові розробки та дослідження є фундаментальними для розвитку всього суспільства. Наш класичний університет щодня робить власний вагомий внесок у розвиток молодіжної та академічної науки, досягнення цілої плеяди наукових діячів та представників наукових шкіл університету презентуються на найвищому, національному та міжнародному рівнях.
Полтавська політехніка визнана найкращим університетом Полтави за науковою діяльністю та увійшла до ТОП-10 українських університетів у найвпливовішому рейтингу університетів світу.
Наша плідна науково-освітня співпраця з академічною спільнотою України, науковими установами та фахівцями Національної академії наук України охоплює широкий спектр проведених досліджень, науково-популярних, просвітницьких та науково-освітніх заходів, практичних конференцій та обмін практичним досвідом. Наші наукові перспективи диктують нам.
Сьогодні Міністерство освіти і науки України і Рада молодих вчених України при МОН України задля підвищення рівня престижу наукової праці та запровадження інновацій, в Україні розроблено законодавчі зміни щодо активізації діяльності наукових парків, упроваджується Концепція реалізації державної політики розвитку українських е-інфраструктур до 2023 року, розроблено Концепцію державної програми розвитку дослідницьких інфраструктур в Україні у 2021-2026 рр. Вперше за 20 років збільшено обсяг виплат працівникам антарктичної станції «Академік Вернадський».
Наукова родина Полтавської політехніки вітає науковців із професійним святом!
Висловлюю глибоку повагу за нелегку працю, зичу міцного здоров’я, натхнення, вагомих наукових здобутків на благо українського народу!
Саме завдяки науковим досягненням світ рухається вперед!
З повагою
Ректор, доктор економічних наук, професор
Володимир ОНИЩЕНКО