2019-11-22

Проблеми інфокомунікацій: науковці оцінили виклики Промисловості 4.0

19 листопада в навчально-науковому інституті інформаційних технологій та механотроніки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася III Всеукраїнська науково-технічна конференція «Проблеми інфокомунікацій», де розглядалися актуальні питання комунікацій та інформатизації суспільства

Проблеми інфокомунікацій: науковці оцінили виклики Промисловості 4.0

Серед організаторів конференції: Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Національний транспортний університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Державний університет телекомунікацій, Український державний університет залізничного транспорту, Білоруський державний технологічний університет, Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації.

«Ми охоплюємо актуальні питання комп’ютерних інформаційних та комунікаційних систем, мереж та технологій. У розрізі IV індустріальної революції у конференції дуже цікава та актуальна тематика. Впевнений, що змістовні доповіді матимуть конструктивне дискусійне продовження. Чимало проблем стоїть перед галуззю електроніки та інформаційних систем, на вирішення цих ключових завдань й спрямована діяльність науковців нашого університету», – зазначив д.т.н., в.о.завідувача кафедрою автоматики та електропривода Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олександр Шефер, відкриваючи пленарне засідання.

Учасники конференції обговорили питання постпроцесингу адитивного виробництва антенних елементів, оцінювали властивості діалектичних антен (Юрій Поліщук «Оцінка властивостей кубічної фрактальної 3D DRA»), будували модель фрактальної DRA на основі симетричних шестигранників, обирали оптимальні способи захисту інформації в мережі (Вадим Горбань «Вибір оптимальних методів та протоколів захисту інформації в комп’ютерній мережі»), обговорювали переваги використання 3D-моделювання у промисловому проектуванні (Анна Сепіта «Переваги використання 3D- моделювання у медицині та промисловому проектуванні»), розглядали можливості вивчення основ економіки за допомогою стратегічної відеогри Victoria 2 ( Владислав Гаврись «Навчання предмету інформатизації економіки за допомогою відеогри»).

Актуальною була тематика виступу студента Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Юрія Поліщука: «Останнім часом все частіше застосовують технології адитивного виробництва антенних елементів, що мають значні переваги перед традиційними. В цілому 3D-друк дозволяє виготовляти деталі при проектуванні, усуваючи недоліки у технологічних процесах, якщо вони виникнуть. Це дозволяє досягти економічної ефективності». Цей виступ є презентацією частини наукового дослідження, яке проводиться у стінах нашого університету.

«Неможливо уявити будь-яку сферу людських знань, в якій би не використовувалася комп’ютерна графіка. Завдяки технічній революції, стають популярними принтери для об’ємного друку. Головні користувачі - інженери, електрики та фахівці нафтогазової галузі. Обираючи тему виступу, я звернула увагу на технології 3 D - моделювання, які стають поширеними», - аргументувала вибір тематики виступу студентка Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анна Сепіта.

Після пленарного засідання учасники науково-технічної конференції продовжили роботу в секціях за наступними напрямами:

• комп’ютерні, телекомунікаційні системи та мережі;
  • інтегровані засоби інтелектуальних технологічних комплексів та систем;
  • інфокомунікаційні системи і технології.

За результатами роботи III Всеукраїнської науково-технічної конференції «Проблеми інфокомунікацій» буде видано збірник тез та наукових статей.