13 травня 2025 року в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося розширене засідання Полтавського територіального відділення Академії будівництва України (АБУ).
Кульмінаційним моментом заходу стало урочисте підписання Меморандуму про стратегічне співробітництво між Конфедерацією будівельників України (КБУ), яку представляв голова Ради директорів Олександр Ротов, та Полтавською політехнікою в особі голови Вченої ради, професора Володимира Онищенка.
Цей важливий стратегічний крок спрямований на всебічне розширення плідного партнерства між сферами освіти, науки та бізнесу в ключовій інженерно-будівельній галузі.








Під час офіційної церемонії підписання Меморандуму голова Ради директорів КБУ Олександр Ротов акцентував увагу на значному потенціалі Конфедерації, яка наразі об’єднує понад 1000 провідних компаній будівельної галузі та має розгалужену мережу представництв у всіх регіонах України.
КБУ є офіційним учасником Конфедерації будівельників Європи та активно входить до складу Американської торговельної палати.
У своїй промові Олександр Ротов окреслив ключові напрями діяльності КБУ, серед яких важливе місце займають інжинірингова діяльність у сфері новітніх будівельних матеріалів та передових технологій, а також ефективний фінансовий менеджмент масштабних будівельних програм.
Крім того, Олександр Ротов повідомив про амбітні плани щодо створення спеціалізованих податкового та освітнього комітетів, до активної роботи яких будуть залучені провідні університети України, зокрема Київський національний університет будівництва і архітектури та Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», що підкреслює важливість співпраці між бізнесом та освітою.
Голова Вченої ради Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко зазначив, що головною метою підписаного Меморандуму є консолідація зусиль досвідчених освітян, талановитих науковців і провідних будівельних компаній задля ефективного відновлення промислової та цивільної інфраструктури України, яка зазнала значних руйнувань унаслідок повномасштабної війни, розв’язаної росією.
Для досягнення цієї мети сторони домовилися про спільну реалізацію низки важливих ініціатив, серед яких:
- залучення як вітчизняних, так і міжнародних будівельних компаній до реалізації масштабних проєктів із відбудови зруйнованих об’єктів;
- активне та ефективне впровадження новітніх будівельних матеріалів і передових технологій, що відповідають сучасним вимогам;
- підвищення рівня прозорості та рішуча боротьба з корупцією у будівельній сфері, що є запорукою ефективного використання ресурсів;
- зростання відповідальності всіх учасників будівельного процесу, включаючи інвесторів, забудовників та територіальні громади;
- розробка та впровадження спільних програм підвищення кваліфікації для освітян, науковців та безпосередньо виробничників, що сприятиме підвищенню професійного рівня;
- ініціювання необхідних змін до діючих будівельних норм та розробка відповідних законопроєктів, що регулюють галузь;
- об’єднання зусиль для забезпечення всебічної солідарної підтримки інженерної освіти, передової науки та успішного будівельного бізнесу в Україні.
Підписання Меморандуму стало потужним сигналом єдності та готовності до спільної роботи в ім’я відновлення й сталого розвитку будівельної галузі України.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»