23 березня на базі Приазовського державного технічного університету відбулась підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Енергетика». Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 24 листопада 2020 року №1457 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році» Державний вищий навчальний заклад «Приазовський державний технічний університет» призначили базовим закладом вищої освіти для проведення II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Енергетика».
Наукова робота студента Навчально-наукового інституту нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Богдана Литовки «Дослідження теплового режиму автоматизованого фермерського інкубатора» (науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Полтавської політехніки Олена Борщ) отримала високі оцінки та схвальні відгуки членів галузевої конкурсної комісії. За результатами конкурсу студент отримав диплом III ступеня у секції «Теплоенергетика».
У науковому дослідженні студент представив інноваційні рішення по збільшенню енергоефективності моделі автоматизованого фермерського інкубатора. Актуальність даної наукової розробки продиктована потребами господарств та необхідністю покращення деяких автоматизованих процесів.
«Існуючі інкубатори мають низку невирішених питань відносно теплового та вологісного режимів. Планую продовжувати дослідження, проводити експерименти, адже чимало наукових розробок знаходять своє практичне застосування у сфері енергоефективних рішень. Особисто для мене було дуже цікаво працювати над даною темою, розраховувати, вдосконалювати експериментальний зразок, який можна втілити як для промислового, так і для побутового використання», – поділився студент.
Науковці, фахівці-виробничники та члени галузевої конкурсної комісії детально проаналізували рівень представлених наукових розробок та грунтовних студентських досліджень. Оцінювання виступів та презентацій наукових робіт здійснювалося за двома основними напрямками «Теплоенергетика» та «Електроенергетика».
У секції «Теплоенергетика» учасники презентували власні наукові напрацювання за напрямками:
-
промислова теплоенергетика;
-
технічна теплофізика та теплотехніка в галузях промисловості;
-
альтернативні та відновлювальні джерела енергії;
-
енергоресурсозбереження та екологічні аспекти в енергетиці;
-
теплові та ядерні енергоустановки;
-
енергоменеджмент.
У секції «Електроенергетика» учасники працювали за такими напрямками:
-
енергетичні системи та комплекси;
-
електричні станції, мережі і системи;
-
якість електричної енергії;
-
альтернативні та відновлювальні джерела енергії.
Нещодавно студенти ННІ архітектури, будівництва та землеустрою Полтавської політехніки перемогли на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science» з науковим дослідженням, яке дозволяє вирішити ряд проблем у сфері енергоефективності.
Вітаємо переможця та наукового керівника, пишаємося інтелектуальними перемогами наших студентів! Бажаємо натхнення, наукового ентузіазму, цікавих інноваційних рішень та здобутків!
Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»