2021-08-26

Студентське самоврядування політехніки нагороджене відзнакою Національного студентського форуму

20-21 серпня 2021 року в м. Ірпінь на базі Університету державної фіскальної служби відбувся перший Національний студентський форум: освіта, лідерство, відповідальність, присвячений 30-й річниці Незалежності України. Учасників привітав Президент України і Міністр освіти і науки України. Студпарламент Полтавської політехніки нагороджений за популяризацію події року для українського студенства.

Студентське самоврядування політехніки нагороджене відзнакою Національного студентського форуму

Лідерство та відповідальність стали ключовими меседжами унікального та важливого для студентської спільноти заходу. У форумі взяло участь понад 200 представників студентського самоврядування з 15 областей України (студенти з 35-ти закладів вищої освіти України), які мали можливість обговорити те що хвилює, запитати відверто та без краваток. За підтримки та сприяння ректора університету Володимира Онищенка від Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» у роботі форуму взяли участь троє представників студентського парламенту університету –  Артем Соснін, Людмила Билим та Алла Гончарова, а також декан гуманітарного факультету Анна Агейчева.

Відкрив форум міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Також відкритті форуму взяли участь заступник Міністра фінансів України Олександр Кава, заступниця Міністра молоді і спорту Марина Попатенко, народні депутати України Сергій Бабак та Юлія Гришина, в.о. ректора Університету державної фіскальної служби України Валентина Унинець-Ходаківська, Голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін, Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, Генеральний директор Українського фонду стартапів Павло Карташов, керівництво та представники студентських і громадських організацій.

Міністр Сергій Шкарлет передав вітальне Послання Президента України Володимира Зеленського учасникам та організаторам форуму.

«В епоху великих викликів і можливостей Україна долає свій непростий шлях до успіху і прогресу. Це потребує об’єднання зусиль усіх громадян, поєднання досвіду старшого покоління та потенціалу молоді. Для України важливі думка й ініціатива молодих, енергія й особливий погляд на життя, яке докорінно змінюється завдяки технологіям, новим підходам до пізнання світу й людини, новим форматам комунікації», – йдеться в Посланні.

«Форум – це чудова платформа для консолідації зусиль студентів у реформуванні освітньої системи України та реалізації студентських проектів, спрямованих на розвиток молоді, – додав Сергій Шкарлет. – Участь у подібних заходах та дискусіях допомагає набути студентам високого рівня універсальних і професійних компетенцій, а керівникам закладів вищої освіти – краще зрозуміти потреби сучасної молоді та вдосконалити освітній процес.

Україна – держава з талановитою молоддю, яка спроможна змінити світ. Бажаю кожному бути незалежним у своєму виборі та поглядах, творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, ставити перед собою сміливу мету і досягати її».

Новий проект Міністерства освіти і науки України – Студентський проектний офіс – презентував Генеральний директор Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик МОН Олександр Пижов. Мета створення такого органу– це реалізація нових ініціатив Міністерства спільно з органами студентського самоврядування. Здобувачі вищої освіти, які будуть долучатися до його діяльності, можуть отримати унікальний досвід управління проєктами, організації роботи центрального органу виконавчої влади та мати реальний вплив на державні рішення.

Однією з важливих тем для обговорення стала й панельна дискусія «Open discussion: вища освіта в умовах COVID-19» за участі Першого заступника Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка. Студенти обговорили проблеми організації освітнього процесу в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У програмі представлено дискусійні панелі на такі теми:

  • «Stand-up: творчість і креативність»;
  • «Студентська наука: від ідей до реалізації»;
  • «Студентський омбудсмен: роль та можливості»;
  • «Екологічний марафон: від macro-проблеми до micro-рішення».

Також у межах форуму відбулися дискусії з бізнесменами, науковцями та лідерами думок з питань сучасної освітньої політики, які постають перед молоддю та студентством. Представники студентства продемонстрували прогресивні інноваційні проекти та мали нагоду зміцнити партнерські відносини.

На завершення події учасники першого Національного студентського форуму підписали Ірпінську студентську декларацію, яка стане основою законодавчої ініціативи.

«Мету – досягнуто! Адже Форум зібрав прогресивну молодь – розумних, креативних та талановитих з усієї України! Кожен учасник Форуму – це лідер змін в незалежній Україні. Ви – спадкоємці змін, генеруєте новації, приймаєте амбітні рішення, які стануть визначальними для сфери освіти і науки України. Ми маємо спільноту проактивних та відповідальних лідерів студентського самоврядування, а також розпочали етап становлення унікального середовища для їх плідної співпраці з представниками університетів, влади та бізнесу. Чи задоволені ми результатом? Стовідсотково. Нові знання та неймовірні враження. А ще багато мотивації творити більше, вдосконалювати ідеї та знаходити нові інсайди для себе та країни, знаходити якнайбільше ініціатив та втілювати мрії в реальність», – прокоментували організатори. – «Найактивніші студенти зачитали текст Студентської Ірпінської декларації. Над цим документом працювали всі учасники Форуму. Студенти надихнули кожну панельну дискусію, кожен майстер-клас,  зробили зустрічі зі спікерами живими та конструктивними. Щоб мрія реалізовувались потрібен план, а щоб був план – потрібен орієнтир. У документі визначені першочергові цілі і завдання для молодіжної спільноти. Текст декларації буде опубліковано на офіційному сайті Університету державної фіскальної служби України та буде підтриманий на законодавчому рівні».

«Робота форуму була організована у вигляді креативних дискусійних майданчиків, на яких обговорювалися питання, пов'язані з роллю університетів у розвитку регіонів, упровадженням сучасних технологій і нових форм навчання у вищу освіту, розвитком досліджень і інновацій, роллю студентського омбудсмена.

На форумі обговорювалися актуальні питання щодо підготовки студентів та змін характеру ринку праці, а також можливості розвитку потенціалу майбутніх лідерів і відповідальних громадян. Спікери ділилися своїм досвідом і успішними кейсами, також взяли участь в дискусіях, обміні та генеруванні інноваційних ідей про те, як університети можуть впоратися з новими викликами, спричиненими COVID-19.

Таке широке і різнобічне представництво спікерів та учасників дозволило на високому експертному рівні обговорити практики трансформації освітньої і дослідницької діяльності університетів, розробки і впровадження інновацій, проектного підходу, формування партнерств.

На дискусійній панелі «Можливості вищої освіти», яку модерував Олександр Пижов, Генеральний директор Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик МОН, окрему увагу приділили питанню необхідності складання ЄВІ під час вступу до аспірантури», – прокоментувала Анна Агейчева, декан гуманітарного факультету.

В.о. ректора Валентина Унинець-Ходаківська та генеральний директор Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України Олександр Пижов нагородили учасників Форуму сертифікатами.

Представники студентського парламенту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» отримали відзнаку за найкращу публікацію в соціальних мережах – найкращий пост про враження від форуму.

«Національний студентський форум: освіта, лідерство, відповідальність –  це унікальна екосистема лідерів студентського самоврядування, присвячена 30-ій річниці Незалежності України! Під час панельної дискусії «Можливості вищої освіти в Україні» обговорили інноваційні та прогресивні освітні технології та поспілкувалися з Міністром освіти і науки України Сергієм Миколайовичем Шкарлетом. Радіємо, що маємо змогу долучитися до спільноти прогресивної студентської молоді, поділитися власним досвідом, презентувати свої проєкти та ініціативи і налагодити нові міжуніверситетські зв’язки з представниками студентського самоврядування провідних закладів вищої освіти України! Полтавська політехніка – приклад ефективної співпраці студентів та адміністрації. Дякуємо ректору Володимиру Олександровичу Онищенкові за підтримку всіх наших ініціатив і всебічний розвиток активної молоді!» – підсумували у студентському самоврядуванні Полтавської політехніки.

Медіа–центр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»