2019-10-15

Цивільний захист: вчились діяти у надзвичайних ситуаціях

10 жовтня студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка взяли участь в об’єктовому тренуванні із цивільного захисту

Цивільний захист: вчились діяти у надзвичайних ситуаціях

Навчальне тренування провели рано-вранці, до початку занять. Що робити під час надзвичайної події вчилися у три етапи, на кожному з яких були змодельовані різні ситуації і передбачалось вирішення таких завдань:

• дії керівного складу університету у разі отримання сигналу «Штормове попередження» та проходження урагану над територією університету;
  • дії керівного складу, працівників та студентів університету під час проведенні евакуації та ліквідації пожежі в гуртожитках університету;
  • розбір комплексного об’єктового тренування.

Під час тренування студенти ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, у першу чергу мешканці гуртожитків, випробували вогнегасники в дії: спеціально запалену ковдру гасили ВП-2 порошковим та ВВК-2 вуглекислотним вогнегасниками. Усі бажаючі могли спробувати загасити полум’я.

Контролювали процес представники з 1-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.

Об'єктове тренування за темою «Дії особового складу формувань цивільного захисту університету в разі загрози виникнення надзвичайної ситуації та організація здійснення евакуації працівників і студентів на випадок виникнення пожежі в студентських гуртожитках» провели на підставі вимог Кодексу цивільного захисту України, постанов Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту», від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту», наказу МВС України «Про затвердження типового положення про територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності» від 29.05.2014 № 523, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 13.06.2014 за № 624/25401, з метою перевірки готовності органів управління та сил цивільного захисту до виконання покладених на них завдань, надійності системи управління, зв’язку та оповіщення, реальності Плану реагування на надзвичайні ситуації, досягнення злагодженості в роботі керівного складу, формувань, спеціалістів, працівників та студентів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Медіа-центр ПолтНТУ ім. Юрія Кондратюка