2024-11-07

У Полтавській політехніці відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука: інновації та глобальні виклики»

6 листопада у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулася Міжнародна науково-практична конференція для студентів, аспірантів та молодих вчених.

У Полтавській політехніці відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука: інновації та глобальні виклики»

У рамках Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку у Полтавській політехніці пройшла Міжнародна науково-практична конференція для студентів, аспірантів та молодих вчених «Молодіжна наука: інновації та глобальні виклики». Ініціаторами заходу виступили Рада молодих вчених Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на чолі з к.е.н., доценткою Олександрою Маслій та Науковим товариством здобувачів вищої освіти, аспірантів, докторантів і молодих вчених Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» на чолі з Андрієм Бучинським.

У заході взяло участь понад 280 науковців з усієї України, а також зарубіжні фахівці. Учасниками були і науково-педагогічні працівники Полтавської політехніки, молоді вчені та магістранти університету. Науковці з Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Національного університету «Запорізька політехніка» прибули до Полтавської політехніки для спілкування та обміну досвідом в оф-лайн форматі, молоді вчені з інших регіонів приєдналися до конференції у форматі он-лайн. Учасники поділилися своїми науковими здобутками та напрацюваннями у п’яти секційних напрямках.

Під час пленарного засідання молоді вчені обговорювали питання фундаментальних та прикладних досліджень в галузі  природничих наук, гуманітарних наук, економіки, екології, техніки і технологій, фізичної культури та спорту, а також визначали роль комунікації у сучасному бізнесі та вплив інноваційних технологій на трансформацію суспільних відносин у контексті глобалізації.

Учасників науково-практичної конференції привітала проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор Олена Степова. Передала слова вітання від ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимира Онищенка і подякувала науковцям за участь: «Ваша потужна праця і ваш вклад зробить Україну сильнішою і успішнішою. Адже розвиток, ефективне використання наукових здобутків і впровадження новітніх технологій – це основа зростання економіки держави. А результати наукових досліджень збільшують  інтелектуальний потенціал нації. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» як потужний центр науково-технічного розвитку держави завжди підтримує молодіжні наукові ініціативи і сприяє інтелектуальному розвитку молоді. Тож у стінах цього університету бажаю вам плідної співпраці». 

Заступниця директора Навчально-наукового інституту фінансів, економіки, управління та права Полтавської політехніки, к.е.н., доцентка Ірина Крекотень додала: «Приємно бачити, що на конференції присутні науковці з різних регіонів України, а також із Словаччини, Польщі, Литви, США, Великобританії. І ми вкотре переконуємося, що Полтавська політехніка об’єднує наукову еліту України і всього світу. Дуже приємно, що цією науковою елітою є молодь. Саме молодь зініціювала сьогоднішню науково-практичну конференцію, що свідчить про її сильну і активну позицію. Адже вибір наукової діяльності – це вибір сміливих і креативних, тих, хто не боїться вести за собою, досягати чогось нового, більшого. Тому нехай спілкування буде ефективним. Удачі!»

Заступниця начальника управління, начальниця відділу міжнародного співробітництва з залучення інвестицій Полтавської ОВА Інна Косточка подякувала ректору Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професору Володимиру Онищенку за запрошення долучитися до науково-практичної конференції і зазначила, що саме активна молодь з провідних університетів України, одним із яких є і Полтавська політехніка, будує  майбутнє нашої держави. «Нехай ця конференція стане початком плідної співпраці між молодими вченими. Натхнення, цікавого спілкування і успіхів всім учасникам», - додала пані Інна.

З доповідями виступили молоді науковці: Ірина Левченко, докторка філософії, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин та туризму Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Сергій Леощенко, доктор філософії, доцент кафедри програмних засобів Національного університету «Запорізька політехніка», Ірина Івахненко, докторка економічних наук, Голова Молодіжної наукової ради, професорка кафедри менеджменту в будівництві Київського національного університету будівництва та архітектури, Тетяна Коптєва, докторка філософії, голова ради молодих вчених, доцентка кафедри суспільно-економічних дисциплін і географії Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Андрій Шумов, аспірант кафедри нафтогазової інженерії та буріння Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Ірина Цурканова, кандидатка політичних наук, доцентка Українського державного університету науки і технологій, Віталія Дідух, докторка філософії (PhD), асистентка кафедри педагогіки та методики початкової освіти, факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Виступи доповідачів за своїм змістом охопили всі напрями роботи конференції. Учасники взяли активну участь в обговоренні наукових доповідей.

Далі обговорення продовжилося в секціях за напрямками:

1. Глобальні тренди інноваційного розвитку національної економіки та суспільних відносин.

 2. Екологічні загрози в нафтогазовій промисловості та будівництві: шляхи подолання.

3. Сучасні трансформації в системі збереження здоров'я в умовах українського сьогодення.

4. Інформаційні, електронні, енергетичні та мехатронні системи.

5. Актуальні проблеми філології, психології та педагогіки.

За підсумками конференції учасники прийняли резолюцію, пропозиції та визначили подальший напрямок спільної роботи.

Полтавська політехніка є постійною платформою для проведення науково-практичних заходів міжнародного, всеукраїнського чи обласного рівня. В університеті заохочують і підтримують активну талановиту молодь. Символічно, що в переддень Всесвітнього дня молоді в Полтавській політехніці молоді вчені ділилися своїми розробками і відкриттями, які стануть потужним потенціалом для успішного майбутнього України.

Нещодавно у рамках науково – практичної конференції магістрантка політехніки презентувала дослідження, присвячене адаптації діяльності архівів в умовах повномасштабного вторгнення.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»