2025-05-21

У Полтавській політехніці відбулися урочистості з нагоди Дня науки та пленарне засідання 77-ої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів

16 травня у рамках проведення XІХ Всеукраїнського фестивалю науки у Полтавській політехніці відбулося пленарне засідання 77-ї наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету. Досягненнями в галузі науки поділилися професори, молоді вчені та талановита студентська молодь Полтавської політехніки.

У Полтавській політехніці відбулися урочистості з нагоди Дня науки та пленарне засідання 77-ої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів

16 травня у Великій актовій залі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося пленарне засідання ювілейної 77-ї наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету. Захід проводився у рамках XІХ Всеукраїнського фестивалю науки та став масштабною науковою подією.

Учасниками наукових дискусій, обміну інноваційними практичними кейсами стали понад 700 провідних науковців Полтавської політехніки, а також студенти, аспіранти, вихованці Полтавського територіального відділення Малої академії наук. У рамках конференції заплановано роботу 29 секцій, на яких досвідчені та молоді науковці Полтавської політехніки поділяться власними напрацюваннями та окреслять шляхи подальшого науково-освітнього партнерства з провідними державними і науковими установами.

Розпочалося урочисте засідання з вітальних слів учасникам конференції. Особливо цінними стали вітальні адреси від президента Національної академії наук України, академіка Анатолія Загороднього та академіка НАН України, президента Малої академії наук України Станіслава Довгого, які підкреслили ключову роль Полтавської політехніки в генерації нових знань та підготовці висококваліфікованих кадрів для майбутнього України.

Масштабну науково-освітню подію відкрили пані ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидатка економічних наук Олена Філонич, голова Вченої ради, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко, які привітали академічну спільноту та студентство з вагомими науковими досягненнями й побажали подальших успіхів у дослідницькій діяльності.

Зі словами подяки за наполегливу працю, відданість науці та вагомий внесок у розвиток університету звернулася до присутніх ректор Олена Філонич. Вона наголосила на визначальній ролі наукових досліджень для поступу суспільства та відзначила вагомі успіхи колективу Полтавської політехніки на науковій ниві.

Голова Вченої ради Полтавської політехніки Володимир Онищенко привітав усіх учасників з Днем науки, зазначивши, що наукова робота є чи не головним чинником, який визначає і забезпечує якість підготовки фахівців з вищою освітою. І колективу Полтавської політехніки є чим пишатися. До сьогоднішнього Дня науки команда університету підійшла з вагомими здобутками. Два авторських колективи стали лауреатами премії Президента України для молодих учених за 2024 рік. Ще троє науковців університету стали лауреатами премії Верховної Ради України для молодих вчених за 2024 рік. Також університет займає лідерські позиції серед вишів Полтави у рейтингу «Scopus», що свідчить про високу ефективність наукової роботи Полтавської політехніки.

Проректор із наукової роботи Олена Степова разом із представниками Ради молодих учених представила розгорнуті підсумки наукової діяльності університету за академічний рік, окреслила ключові досягнення та перспективні напрями подальшого розвитку наукового потенціалу Полтавської політехніки.

Особливою частиною пленарного засідання стало відзначення молодих науковців. За доброю традицією гідно пошанували лауреатів престижних Премії Президента України для молодих учених та Премії Верховної Ради України молодим ученим, що стало яскравим підтвердженням усебічної підтримки наукової молоді в університеті.

Кульмінацією святкової події стало нагородження провідних науковців, чиї здобутки стали яскравою ілюстрацією наукового масштабу Полтавської політехніки. 

За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців та плідну науково-педагогічну діяльність низці працівників університету були вручені відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України, нагороди обласного та міського рівнів. Подяки і грамоти стали заслуженим визнанням їхнього професіоналізму та відданості обраній справі.

Важливим моментом стало нагородження студентів за активну участь у наукових заходах, посутній внесок у популяризацію науки серед молоді, наполегливість та прагнення до знань, а також за розвиток наукової спільноти Полтавської політехніки. Подяки з нагоди Дня науки стали стимулом для подальших наукових звершень молодих дослідників.

Під час пленарного засідання змістовні наукові доповіді представили: доктор технічних наук, професор, професор кафедри будівництва та цивільної інженерії Олена Філоненко («Особливості проєктних рішень при відновленні будівель») та кандидат технічних наук, професор, доцент кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Анатолій Колієнко («Комплексна термомодернізація будівель університету. Перші результати»). Їхні виступи охопили широкий спектр наукових питань та викликали зацікавлене обговорення. 

Особливо цінним стало те, що поряд із досвідченими вченими свою доповідь виголосив і студент першого курсу, академік Малої академії наук, стипендіат Президента України Богдан Саленко. Його участь у пленарному засіданні на такому високому рівні є яскравим свідченням тих широких можливостей, які Полтавська політехніка відкриває для наукової молоді, допомагаючи їй реалізувати свій потенціал вже на початкових етапах навчання.

Завершилося пленарне засідання оголошенням результатів щорічного рейтингового оцінювання наукової діяльності навчально-наукових інститутів, факультетів, кафедр та науково-педагогічних працівників за науковими показниками. 

Лідери загальноуніверситетського наукового рейтингу були урочисто нагороджені з нагоди Дня науки, що мотивує на подальший розвиток наукової діяльності в університеті.

Нагадаємо, студент Полтавської політехніки — серед переможців всеукраїнського конкурсу Cyber Security Camp 2024, також SPE Полтавської політехніки — найкраще студентське відділення 2025 року.

Раніше доцент Полтавської політехніки пройшов навчання у Стартап Школі “Sikorsky Challenge” та презентував інноваційний проєкт.

 

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»