2023-11-22

У Полтавській політехніці відбувся ювілейний обласний конкурс «Фізика в житті людини»

16 листопада у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» було проведено Х обласний конкурс «Фізика в житті людини». 23 юних дослідника показали свої знання і позмагались у двох номінаціях.

У Полтавській політехніці відбувся ювілейний обласний конкурс «Фізика в житті людини»

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та інноваційна лабораторія «Siemens» стали майданчиком для цьогорічного, уже 10-го, ювілейного обласного конкурсу «Фізика в житті людини». Конкурс відбувся у змішаному форматі, аби всі, хто не зміг приїхати, мали змогу виступити. Учасниками конкурсу стали представники усіх чотирьох районів області, а наймолодшими конкурсантами стали учнів 7 класів, найстаршими – учні професійно-технічних училищ та ліцеїв. Команда фахівців Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» потурбувалася, щоб забезпечити учасників конкурсу безпечними та комфортними умовами.

«Спільними зусиллями з Полтавською обласною Малою академією наук учнівської молоді популяризуємо вивчення фізики, залучаємо інтелектуально та креативно обдаровану учнівську молодь до науково-проєктної, винахідницької та дослідницько-експериментальної роботи!

Мені, як Президенту територіального відділення МАН, разом з директором КЗ ПОР «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Валерієм Биковим було надзвичайно приємно вітати молодих людей, які велику увагу приділяють вивченню фізики, саме у Полтавській політехніці, де на високому рівні розвинута підготовка за високотехнологічними спеціальностями, які потрібні сьогодні нашій державі для відновлення – це і енергетична безпека, і відбудова критичної та соціальної інфраструктури. І в основі цього всього лежить фізика.

Без фізики у нашому житті просто неможливо, фізика – основа всього, що відбувається у нашому світі. Сподіваюсь, що учасників конкурсу і надалі буде надихати приклад великого мрійника Юрія Кондратюка, а також інших видатних земляків – Миколи Пильчикова, Олександра Засядька, Володимира Челомея та багатьох інших.

Щиро вітаємо переможців, бажаємо продовжувати наукові пошуки, експериментувати і перемагати! Будемо раді бачити вас серед студентів Полтавської політехніки!

Ми завжди відкриті до спілкування і готові до проведення подібних наукових заходів, які сприяють інтелектуальному зростанню нашої молоді, яка бачить себе в Україні і яка буде її розвивати!» – привітав учасників конкурсу Президенту Полтавського територіального відділення МАН, ректор, професор Володимир Онищенко і відзначив, що це було чудове змагання наукових стартапів.

 «Дуже знаково, що сьогодні ми проводимо цей захід саме у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», я дякую Володимиру Олександровичу за те, що ви так тепло нас завжди приймаєте, і пишаємося, що цими коридорами колись ходив славетний Іван Котляревський.

Сьогодні ви робите свій перший крок, хочете продемонструвати світу те, як ви бачите фізику у житті людини, а Мала академія наук і займається тим, щоб давати можливість і старт для молодих науковців. Кожна людина має щодня вдосконалюватися і ви зробили крок у наукову освіту», – привітав юних науковців директор КЗ ПОР «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Валерій Биков.

За правильністю роботи журі та відповідністю протоколам стежиламетодистка Полтавської обласної Малої академії наук конкурсу Тетяна Шостак.

Журі конкурсу стали:

  • Бендес Юрій Петрович – голова журі, доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук, керівник гуртка «Фізика» Полтавської обласної Малої академії наук;
  • Іванко Володимир Вікторович – член журі, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри загальної фізики і математики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;
  • Усенко Дмитро Валерійович – член журі, доктор філософії, магістр фізики, доцент кафедри фізики та хімії Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

«Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. Хочу подякувати усім вам, бо ви – молоді науковці, ви надія нації, ви творите науку, у час, коли наша країна знаходиться у стані здобуття перемоги. Завдяки вам ми її і здобудемо», – процитував Цицерона і привітав конкурсантів методист конкурсу, кандидат педагогічних наук Москаленко Олександр.

 «Це вже десятий, ювілейний конкурс «Фізика в житті людини». Цей конкурс, шановні учасники, для когось перший, для когось уже не перший, але це – крок у ваш майбутній успіх, у вашу майбутню кар’єру, адже тут ви навчитеся представляти свої доробки, «обкатати» їх, а в подальшому реалізувати їх. Успіхів вам!», – привітав  учасників голова журі Юрій Бендес.

«На сьогодні, у цей непростий час, це – гарант розвитку України, її збереження і розвиток фізичних наук. Те, що ви представили на наш розгляд, те, що ми зібралися тут – це саме той вклад, який дозволятиме зробити підґрунтя для збереження безпеки України і її подальшого розвитку. Бажаю вам успіхів!», –  зазначив член журі Володимир Іванко.

«Фізика – фундаментальна, базова наука, але не варто забувати, що вона і дуже сучасна, адже фізика постійно розвивається, вона з кожним днем дає нам можливість отримувати нові ґаджети, нове розуміння тих чи інших законів природи. Те, що ви зараз знаходитеся у стінах Полтавської політехніки говорить про те, що ви є переможцями. Успіхів!», – сказав своє вітальне слово член журі Дмитро Усенко.

Журі обрало переможців у двох номінаціях:

«Експериментальна фізика»

  • 1 місце – Олексій Чабала, учень 9 класу філії Пирятинського ліцею Пирятинської міської ради Полтавської області з проєктом «Вимірювання поверхневого натягу рідини» і Марина Лавренюк, студентка ІІІ курсу Вищого професійного училища №7 м. Кременчука з проєктом "Можливість використання синьо-зелених водоростей для отримання біогазу";
  • 2 місце – Софія Шульга, учениця 7 класу Пирятинського ліцею з проєктом «Дамо друге життя пластиковому сміттю у простих дослідах з фізики»;
  • 3 місце – Артем Гужев, студент ІІ курсу ДПТНЗ «Полтавський професійний ліцей транспорту» з проєктом «Фізичні властивості обігрівача з підручних засобів».

«Прикладна фізика»

  • 1 місце – Андрій Шут, учень 10 класу Опорного закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 імені В.О. Нижниченка Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області" з проєктом "Математична модель оптичної системи лінза-дзеркало";
  • 2 місце – Остап Бурлай, студент ІІІ курсу професійно-технічного училища №44 м. Миргорода з проєктом "Фізика в житті людини", Ілля Гутник, учень Л-10Г класу наукового ліцею "Політ" при Кременчуцькому педагогічному коледжі А. С. Макаренка з проєктом "Онлайн-платформа для вивчення фізики дев’ятикласниками в умовах дистанційного навчання", Євген Грабко, учень 9 класу ліцею №32 "Європейський" Полтавської міської ради, Єгор Папірник, учень 9 (М-21) класу з поглибленим вивченням математики Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І. П. Котляревського;
  • 3 місце – Світлана Наріжна, учениця 10 класу Полтавського професійного ліцею з проєктом "Крок до Перемоги. Знати. Вміти. Застосовувати.", Олександр Шкурупій, студент І курсу ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського» з проєктом «Процеси горіння: від рушійної сили – до руйнівного ефекту», Марія Тимофієнко, учениця 7 класу Пирятинського ліцею з проєктом "Фізика це просто! Автомобільні перегони", Іван Лихвар, учень 7 класу Лохвицької гімназії N1з проєктом «Інтелектуальне вуличне освітлення», Роман Деркач, учень 10 класу ОЗ «Засульський ліцей Лубенської міської ради» з проєктом «Виготовлення моделі ліжка для хворих з травмами спини»

Для всіх бажаючих учасників відбувся кампус-тур провідним закладом вищої освіти Полтавщини.

Нагадаємо, Полтавська політехніка підписала угоду про співробітництво з Полтавською обласною Малою академією наук учнівської молоді.

 

Медіацентр

Національного університету

«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»