2018-02-12

У ПолтНТУ розпочався ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України

9 лютого 2018 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбулося урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Кількість учасників обласного етапу конкурсу кожного року збільшується, так цьогоріч налічується майже 800 юних науковців Полтавського територіального відділення МАН України.

На початку заходу його учасники хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу загиблим викладачам і меморіальної дошки загиблому в АТО випускнику університету Дмитру Коряку вшанували пам’ять усіх, хто віддав життя за державну незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

У офіційному відкритті конкурсу узяли участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло, президент Полтавського територіального відділення Малої академії наук України, заслужений працівник освіти України професор Володимир Онищенко, директор департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Олена Харченко, члени організаційного комітету II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України, представники вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Полтавської області, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів Полтавщини.

- Сьогодні ми вітаємо у цій залі талановитих дітей Полтавщини з даним святом. Приємно, що всі ви бажаєте отримати якісні знання. Саме ви надаєте нам упевненість у тому, що країна рухається в правильному напрямку. Талановита наукова молодь є перспективою майбутнього нашої нації. Бути розумним сьогодні насправді дуже модно, тому що ви через свій розум, талант самі ставите перед собою мету і досягаєте значних результатів. Я бажаю Вам частіше підіймати планку результативності вгору та якнайшвидше долати її. Вітаю нас усіх із відкриттям ІІ етапу конкурсу. Успіху та перемог! – зазначив заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло.

Президент Полтавського територіального відділення Малої академії наук,  професор Володимир Онищенко наголосив:

- Дозвольте перш за все передати слова вітання і побажання успіхів від президента Національної академії наук України, академіка Бориса Євгенійовича Патона і президента Малої академіки наук України, Довгого Станіслава Олексійовича. Безумовно, Ви є майбутнє нашої держави. Серед Вас майбутні вчені, економісти, медики, біологи, хіміки, інженери, і Вам продовжувати розвиток нашої країни. Сьогодні хотілось би Вам побажати реалізувати всі ваші плани та досягти перемоги. З липня минулого року, Мала академія наук України діє під егідою ЮНЕСКО, цьому сприяє і Полтавське територіальне відділення МАН, безпосередньо методисти, які багато років працюють, чітко і якісно організовують роботу подібних конкурсів і забезпечують високу якість результату. Тому, я бажаю Вам продовжувати добрі традиції, перемагати і бажаю успіхів.

В свою чергу директор департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Олена Харченко відмітила:

- Дуже приємно бачити Вас сьогодні в цій залі. Дійсно, кожен з Вас єдиний і неповторний. Нам, освітянам, держава довірила найцінніше – підготовку майбутніх поколінь, а майбутнє покоління – це. Ви – найкращі. Навіть, незважаючи на те, буде це перше, друге чи третє місце, Ви вже переможці, тому що Ви перемогли насамперед самі себе. Ви ступили на стежку наукової діяльності, і вона дійсно дає свої плоди. Тож я бажаю всім успішного захисту, успіхів, здоров’я, натхнення. Нехай Вам завжди щастить у всьому.

На завершення для всіх присутніх у залі прозвучав Гімн Малої академії наук України, у виконанні студентки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Людмили Гриб.

По завершенні урочистого відкриття учасники конкурсу приступили до написання контрольних робіт більше ніж у сорока запропонованих секціях.

Протягом останніх років Полтавське територіальне відділення МАН України, очолюване Володимиром Онищенко, постійно входить у десятку найкращих за підсумками загальнодержавного рейтингу Всеукраїнського конкурсу-захисту та кількістю молоді охопленої науково-дослідницькою роботою. Діяльність Малої академії наук України створює умови для творчого, інтелектуального та духовного розвитку учнівської молоді, стимулювання творчого самовдосконалення, розвитку науково-дослідницької, експериментальної діяльності у різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва.

ІАЦ ПолтНТУ