2018-03-23

Мова – коштовний скарб нації

У ПолтНТУ відзначили Міжнародний день рідної мови.

Мова – коштовний скарб нації

Цього року з нагоди свята науковці кафедри українознавства, культури та документознавства гуманітарного факультету ПолтНТУ разом зі студентами провели щорічний науково-мистецький захід. Під керівництвом викладачів студенти університету з дев’яти держав презентували доповіді про самобутність культури та мови своїх країн. Вони розповідали про національну символіку, історію, традиції, декламували різними мовами рядки поезій, виконували вокально-інструментальні композиції. Виступи супроводжувалися цікавими та яскравими презентаціями.

Декан гуманітарного факультету Ірина Іваницька привітала учасників науково-мистецького заходу та зауважила, що активна участь у культурних заходах іноземних студентів у нашому університеті є одним із беззаперечних показників успішного розвитку міжнародної діяльності Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Передерій у своєму виступі наголосила на щорічному традиційному відзначенні в університеті Міжнародного Дня рідної мови та підкреслила, що мова та культура є найважливішими ідентифікаторами кожної нації, символічним генетичним кодом, невід’ємною базовою ознакою ідентичності, завдяки якій кожен народ усвідомлює себе самодостатнім суб’єктом світової історії.

У доповідях студентів були представлені такі країни: Лівія, Гана, Судан, Камерун, Туркменістан, Нігерія, Зімбабве, Ліван, Україна. Їх виступи вражали своєю колоритною, змістовною насиченістю, багатством ілюстративного матеріалу, сприймалися слухачами із захопленням і зацікавленістю. Серед доповідачів – студенти-представники будівельного та гуманітарного факультетів, навчально-наукових інститутів інформаційних технологій і механотроніки, нафти і газу, фінансів, економіки та менеджменту: Пірімова Нігара, Райя Елі Джо, Ікдивеш Мохамед, Алі Абубакер, Бенжамен Менсах, Гваті Рой, Атембелах Келвіс, Гриб Людмила, Бойко Анна.

Особливе захоплення присутніх викликало декламування студентами-іноземцями поезій різними мовами, зокрема, віршів Т. Шевченка «Заповіт» − арабською, «Мені однаково…» – грузинською, «Реве та стогне Дніпр широкий» − англійською та українською.

До проведення науково мистецького заходу, присвяченого Міжнародному Дню рідної мови, вже традиційно активно долучилися й студенти Полтавського коледжу нафти і газу ПолтНТУ та їх наукові керівники. Справжньою окрасою заходу став авторський вірш «Кохана Україна» у виконанні Руслани Дзюби, а також пісня «Це моя земля», яку заспівала Катерина Бурмака.

Цей науково-мистецький захід одночасно є і своєрідною формою навчання, яка дає змогу студентам краще опанувати українську мову як іноземну та вдосконалити навички публічного виступу.

За матеріалами кафедри

українознавства, культури та документознавства