4 квітня до Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» завітали учні Полтавського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Віталія Грицаєнка Полтавської обласної ради. Ліцеїстів привітали проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат військових наук, доцент Анатолій Мартиненко та директорка Центру по роботі зі студентами та обдарованою молоддю Ольга Сень.
Враховуючи профіль ліцею, формування національної самоідентичності та патріотичне виховання займають ключові позиції в підготовці майбутніх захисників та захисниць України. Тому першою локацією, яку відвідали ліцеїсти став хол Полтавської політехніки, де нещодавно відкрилася Всеукраїнська виставка світлин полонених та безвісти зниклих українців з моменту вторгнення росії в Україну в 2014 році.
Директорка Центру по роботі зі студентами та обдарованою молоддю Ольга Сень розповіла ліцеїстам, що виставка має назву «Ми вас чекаємо, шукаємо, не забуваємо». Її організували кілька громадських організацій: Асоціація громадських організацій «Адамант», Всеукраїнське громадське об’єднання матерів та родичів полонених та зниклих безвісти «Берегиня», Асоціація сектору безпеки і оборони України.




Ліцеїсти повільно оглядали масивні стенди, на яких розмішені світлини захисників та захисниць, волонтерів, звичайних цивільних людей, долі яких зруйнувала росія в ході російсько-української війни. 1700 обличь, без прізвищ та імен, усміхнені й сумні, зовсім юні і з посивілим волоссям, у військовій формі і щоденному вбранні. В очах цих людей цілий всесвіт, грандіозні плани, мрії про щасливе майбутнє, що так водночас безжально перекреслила війна. Тому мета такої фотовиставки вкотре нагадати українцям, особливо юним громадянам, що ми повинні шанувати, поважати й пам’ятати захисників та захисниць, які сміливо боронили від ворога неньку Україну. А ще вірити в те, що кожен з цих людей живий і зможе повернутися на рідну землю. З юних років ми повинні виховувати культуру пам’яті про українців-титанів, про їх самовіддане служіння народу, про незламність духу і велику любов до рідної землі, що більша за власне життя!
Також ліцеїсти мали змогу відвідати єдиний на Полтавщині інтерактивний Музей науки Національного центру «Мала академія наук України» в Полтавській політехніці. Зі щирою цікавістю вони оглянули ексклюзивні експонати виставки «Проєкт «Фантазія», яку надав університету Бергенський (Норвегія) центр науки «VilVite» в межах серії проєктів, спрямованих на залучення молоді до науки в Україні.






Вихованці ліцею цікавилися креативними ідеями норвезьких дітей, знайомилися з поясненнями науковців про важливість тих проблем, які намагають вирішити діти своїми винаходами. Ну і звичайно багато тестували, експериментували та випробовували: жоден експонат Музею науки не залишився поза увагою наполегливих ліцеїстів.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»