2020-02-24

Університет презентував новий туристичний маршрут

21 лютого у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відзначили Всесвітній день екскурсовода. Директорка ННІФЕМ Національного університету імені Юрія Кондратюка Ірина Черниш у рамках заходу представила новий туристичний маршрут університетом.

Університет презентував новий туристичний маршрут

Святкові збори відбулись за участі екскурсійного активу міста – міських екскурсоводів, штатних екскурсоводів комунальних музеїв міста, представників туристичних агенцій та інших суб'єктів туристичної діяльності. Організатори – Відділ туризму та культурної спадщини, Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради.

Минулого року понад сто три тисячі людей відвідали музеї Полтави, більш ніж 4 тисячі екскурсій провели для гостей міста.

«Дякую за те, що ви постійно вдосконалюєтесь, знаходите нові факти, які змінюють історію, та робите її цікавішою», – привітав полтавських екскурсоводів та усіх дотичних до сфери туризму секретар міської ради Олександр Шамота.

Почесним грамотами та подяками Полтавської міської ради, а також дипломами Всеукраїнської Асоціації екскурсоводів України нагородили ветеранів екскурсійної справи, кращих фахівців туристичного супроводу/фізичних осіб-підприємців, лідерів екскурсійного обслуговування в комунальних музеях міста.

Особливої атмосфери додала презентація уніформи музейних доглядачів – дефіле у зимовому пончо.

Провідні фахівці туристичного супроводу виступили із доповідями та обговорили інноваційні пропозиції екскурсійного ринку Полтави. Серед спікерів були: голова ГО «Спілка екскурсоводів Полтавщини» Тамара Кулинич, керівник проєкту «Стара Полтава» Ігор Ізотов, керівник туристичної агенції «Феєрверк мрій» Анна Шендрик, науковий співробітник лабораторії селекції кормових культур Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції імені М. І. Вавилова Любов Ковалір, заступник директора ПМПКіВ «Перемога» Катерина Бабіч та директорка ННІ фінансів, економіки та менеджменту Національного університету імені Юрія Кондратюка Ірина Черниш, яка представила новий туристичний маршрут «Освітні традиції Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

«Ми хочемо започаткувати 4 види екскурсій територією нашого університету: класичну, театралізовану та квест-екскурсію. Щодо четвертого типу – ми готові підтримати ініціативу когось із вас, долучити наших фахівцівта успішно робити спільну справу», – говорить Ірина Черниш. – «Такі екскурсії розраховані на школярів, студентів, місцевих жителів, гостей міста і триватимуть від 20 до 40 хвилин».

Бізнес-нетворкінг продовжився під час неформального спілкування. Фахівці екскурсійної справи обмінялися досвідом, враженнями та обговорили спільні плани.

Всесвітній день екскурсовода (International Tourist Guide Day) започаткований у 1990 році за ініціативи Всесвітньої федерації асоціацій екскурсоводів (WFTGA, Лондон). Професійне свято відзначають щорічно 21 лютого. У 2020-му професійне свято фахівців туристичного супроводу відбулось в тридцяте.

Медіа-центр