Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 568-р «Про затвердження заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права» в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулися тематичні заходи – круглий стіл «Актуальні проблеми захисту прав людини в Україні та світі» та дискусія з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту.
«Становлення України як суверенної держави на міжнародній арені, визнання її європейською спільнотою рівноправним партнером та ратифікація нею основних міжнародних документів закономірно посилює теоретичний й практичний інтерес української юридичної громадськості та пересічних громадян до засад діяльності й механізму функціонування міжнародних правозахисних інститутів. Заходи на правову тематику сприяють формуванню правової свідомості молоді, усвідомленню основних прав і свобод громадян, їхній реалізації та захисту», – говорять організатори.
У засіданні круглого столу взяли участь представники органів державної влади, викладачі правових дисциплін, магістранти, студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», учні 11 класу Полтавської гімназії № 13.
Обговорили механізм захисту прав людини в Європейському суді з прав людини, світові тенденції порушень прав людини, важливі питання їх реалізації та захисту, новації українського законодавства, перспективи сучасних реформ з урахуванням забезпечення прав та основних свобод людини і громадянина.
«Основна проблема України, як і будь-якої іншої держави, полягає в належному забезпеченні таких прав, що починається зі створення відповідних державних механізмів захисту прав і свобод людини та громадянина, набуваючи особливого значення для держави, політична і правова системи якої знаходяться в процесі трансформації», – зазначила Оксана Атаманюк, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області. Вона відзначила важливість здійснення примирних процедур при вирішенні трудових й інших правових спорів та конфліктів, у яких кожен з учасників правовідносин захищає свої суб’єктивні права.
За вагомий внесок у розвиток правої культури серед учасників соціально-трудових відносин, розвиток соціального діалогу в Україні та з нагоди 21-ї річниці від дня утворення Національної служби посередництва і примирення почесною грамотою Національної служби посередництва і примирення України нагороджено доцента кафедри публічного управління та адміністрування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ірину Кульчій.