2018-09-04

З вересня у ПолтНТУ вшанували пам'ять видатного науковця та громадського діяча, видатного діяча освіти та науки, заслуженого працівника ПолтНТУ, ректора ПолтНТУ (1982-2003рр.) Олександра Григоровича Онищенка та поклали квіти до меморіальної дошки.

Цього ж дня за ініціативи ректора ПолтНТУ Володимира Онищенка та за рішенням Вченої ради університету у виші відбулося відкриття меморіальної дошки на честь відомої дослідниці історії культури, освіти та науки України, краєзнавця, кандидата історичних наук, доцента, Заслуженого працівника освіти України, відмінника освіти України, лауреата премій імені А.С. Макаренка, І. П. Котляревського, В. Г. Короленка, фундатора кафедри українознавства, культури та документознавства, радника ректора, заслуженого працівника Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Надії Костянтинівни Кочерги.

Тридцять три роки свого життя Надія Костянтинівна присвятила  рідному університету. Упродовж цього часу було багато зроблено: пройдено шлях від асистента і старшого викладача кафедри філософії до завідувача кафедри українознавства та гуманітарної підготовки, проректора з гуманітарної освіти та виховання, радника ректора.

Її дітищем став музей історії  нашого вишу. У 1985 році Надія Костянтинівна прийняла на себе обовязки директора музею інституту. Експозиція музею вже існувала, однак зусиллями Н. К. Кочерги вона була кардинально перетворена, значно доповнена і розширена. Через тринадцять років музей набув статусу народного, а в 2008 році  став одним із кращих   народних музеїв серед вищих  навчальних закладів Полтавського регіону. Нині музей є осередком українознавчої, культурологічної та виховної роботи в студентському та науково-педагогічному колективі університету.