13 лютого у Центрі сучасного мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відкрилася персональна виставка студента кафедри образотворчого мистецтва факультету філології, психології та педагогіки, воїна та волонтера Олександра Сиваша «Життя яскравіше, коли є любов».
До відкриття виставки долучилися адміністрація, викладачі та студенти факультету філології, психології та педагогіки, факультету фізичної культури та спорту та співробітники університету.
До вітального слова з найщирішими побажаннями нових творчих звершень долучилася ректорка Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Філонич: «Щиро зичу кожному з нас ментального спокою, адже започатковані в нашому університеті за сприяння шановного Володимира Олександровича мистецькі проєкти дозволяють усім нам отримувати психоемоційне перезавантаження та психологічний спокій, аби й надалі продовжувати динамічний розвиток Полтавської політехніки, працювати й отримувати задоволення від роботи, якою ми займаємося».
«Надзвичайно приємно спостерігати за динамічним розвитком такого напрямку підготовки в нашому університеті як образотворче мистецтво. Центр сучасного мистецтва ефективно діє і в ньому мають можливість виставлятися як досвідчені художники, так і молоді творчі обдарування. Надзвичайно приємно, що в цей чудовий сонячний день відкривається виставка із надзвичайно актуальною тематикою, саме напередодні Дня закоханих. І війна мине, і ми переможемо, а кохання було і буде вічним, бо це – двигун прогресу, мотивація для досягнення нових результатів, адже коли людина живе з відчуттям закоханості, тоді все їй вдається. Бажаю усім це відчути, зберегти, залишити з собою і далі рухатися в напрямку Перемоги. Слава Україні!», – зазначив на відкритті виставки голова Вченої ради, професор Володимир Онищенко.
За його словами, дана виставка – це більше, ніж просто мистецький захід. Це подія, що об’єднала творчість, силу духу та віру в прекрасне навіть у складні часи.
«Художник – це єдина професія у світі, яка дозволяє бути абсолютно вільним від усього, крім кохання. З величезною приємністю ми сьогодні відкриваємо світ нашого студента, воїна, волонтера Олександра Сиваша. Виставка називається «Життя яскравіше, коли є любов» і це не даремно, бо, незважаючи на труднощі, знаємо, що неодмінно прийде весна», - зазначила співкураторка виставки, завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Полтавської політехніки, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Тетяна Зіненко.
У своїх роботах Олександр Сиваш розповідає історію пережитого, боротьби, болю та надії, автор виставки перетворює пережите на джерело натхнення. Його творчість – це яскравий доказ того, що навіть через біль можна знайти красу, через боротьбу - гармонію, а через випробування – любов.
Під час презентації своїх робіт, автор виставки Олександр Сиваш зазначив, що університет дав поштовх до активного розвитку його як художника:
«Навчання у багатопрофільному класичному університеті дає наснагу творити, малювати, тож на цій виставці представлено безліч робіт різного характеру, тематики та виконані різними матеріалами. Ще три роки тому я не малював зовсім. Мої перші роботи були виконані лівою рукою, тому що права рука взагалі не працювала і ці роботи найдорожчі для мене - саме вони дали мені творчий поштовх, щоб сьогодні мати безліч цих робіт. На сьогодні мої роботи масштабувалися у форматі і я активно працюю олією, тому ми рухаємося вперед і, якщо сьогодні маємо дану виставку, отже є результат цього руху».
Автор виставки поділився з присутніми багатогранністю власної творчої особистості, продекламувавши вірш, присвячений музі та написаний за мотивом однієї з представлених картин.
Відвідувачі вернісажу насолоджувалися переглядом представлених полотен, серед яких надзвичайно багато красивих українських краєвидів з промовистими назвами «Тихий вечір», «Зимовий ранок», «Зимова тиша», «Зимовий ліс», «Зимовий пейзаж», «Альпи», «Антарктида», «Безвіднянський ліс», «Барви осені», «Лісова красуня», «Танець берез», «Карпати», «Дорога», глибоко філософських картин - «Загадкова незнайомка», «Душа», «Воз’єднання з Всесвітом», «Шлях воїна» тощо.










Позитивними враженнями від представлених художніх робіт митця поділилася декан факультету філології, психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидатка педагогічних наук, доцентка Анна Агейчева: «Щиро радію з того, що сьогодні пан Олександр презентує нам свою виставку, адже я давно є щирою прихильницею його творчості. Кожна картина промовляє до нас, глядачів, і вкладає у нашу свідомість глибинні життєві сенси. Творіть, надихайте!»
Кураторки виставки – завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Полтавської політехніки кандидатка мистецтвознавства, доцентка Тетяна Зіненко та старша викладачка кафедри образотворчого мистецтва Олена Острогляд презентували перформанс, підготований Олександром Сивашем – завершення портрету Юрія Кондратюка, патрона університету, до якого кожен відвідувач виставки міг додати кілька мазків.
Нагадаємо, Полтавська політехніка увійшла у ТОП-50 університетів України за середнім балом НМТ контрактників, а також адміністрація Полтавської політехніки прийняла соціально-відповідальне рішення не проводити індексацію вартості навчання у 2025 році.
Медіацентр
Національного університету
«Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»