2019-11-13

ЗРОСТАЄМО ФАХОВО ЗАВДЯКИ ДУАЛЬНІЙ ОСВІТІ!

ЗРОСТАЄМО ФАХОВО ЗАВДЯКИ ДУАЛЬНІЙ ОСВІТІ!

13 листопада 2019 р. студенти першого курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» відповідно до програми вивчення дисципліни «Архівознавство» (викладач – завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства, д.і.н., доцент І.Г. Передерій) відвідали Державний архів Полтавської області, який вже кілька років є одним з головних навчально-практичних майданчиків реалізації технологій дуальної освіти для студентів-документознавців Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка.

image

У архіві для них було проведено лекцію-екскурсію, яка не лише познайомила студентів з надзвичайно цікавою історією установи, а й дозволила поглибити теоретичні знання та закріпити практичні навички в царині архівної справи.

image

Співробітник відділу інформації та використання документів Воскобійник Тетяна Василівна надзвичайно фахово й майстерно презентувала різні види архівної діяльності, як-от: комплектування державних архівів та експертна оцінка документів, обліково-пошукова, консультативна та методична робота архівних установ, цифровізація архівних документів та інформатизація галузі загалом. Окрему увагу було приділено різним видам інформаційної діяльності ДАПО: виконанню різноманітних за тематикою і призначенням запитів на архівну інформацію (наприклад, біографічних, генеалогічних, соціально-правового характеру), здійснення ініціативного інформування тощо.

Майбутні фахівці із документознавства та інформаційної діяльності побачили реальні архівні описи, познайомилися з каталогами ДАПО, змогли краще осягнути такі важливі галузеві технології, як архівне описування документів на різних рівнях (базовому, реєстраційному та презентаційному).

image

Також студенти мали можливість побачити документи, які належать до категорії особливо цінних, дізналися, що в архіві зберігаються й три унікальні документи – універсали гетьманів Івана Мазепи, Кирила Розумовського та Івана Скоропадського. Захоплення студентської молоді викликали також й документальні матеріали інших історичних періодів, наприклад, сповідні відомості, листівки українських остарбайтерів до рідних років Другої світової війни, дореволюційна періодика, насичена рекламними повідомленнями не менше, ніж сучасна!

image

Родзинкою лекції-екскурсії стали відвідини одного з 12-ти архівосховищ ДАПО. Там студенти наочно переконалися в тому, що до цього вивчали лише теоретично – дотриманні обов’язкових умов зберігання документів (належного температурного, вологісного та світлового режиму), особливостях збереження документів на різних носіях.

Студенти були надзвичайно захоплені тим, що побачили та почули. Головна думка, якою вони поділилися зі своїм викладачем, завідувачем випускової кафедри Іриною Григоріївною Передерій після екскурсії до ДАПО, була така: «Сучасний архів – не просто місце, де зберігаються значущі для історії документи, а справжній інформаційно-аналітичний центр, який реалізує різні форми соціальної комунікації, задовольняючи найрізноманітніші суспільні запити».

Такі заняття, безперечно, сприяють кращому опануванню обраного фаху, формуванню необхідних компетенцій висококласних спеціалістів, які обов’язково зуміють професійно зреалізуватися!

За матеріалами кафедри українознавства,
культури та документознавства