Кафедра запрошує майбутніх абітурієнтів до участі в виконанні робіт в рамках Малої академії наук (МАН) в секції технічних наук. Викладачі кафедри запрошують абітурієнтів на консультації та подальше навчання.
Кафедра забезпечує науковий супровід бажаючих від школяра до доктора технічних наук.
Кафедра запрошує на навчання до аспірантури (з отриманням стипендії) за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за напрямами наукової роботи кафедри.
Спеціальності
Кафедра є випускаючою за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за освітніми програмами:
Короткий опис програми
Освітня програма «Промислове і цивільне будівництво» орієнтована на підготовку компетентних фахівців, які володіють теоретичними знаннями та практичним умінням у процесі виконання професійних обов’язків за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія». Програма включає навчальні дисципліни, які поглиблюють дослідницькі компетентності та знання спеціальних розділів фундаментальних, та професійно-орієнтованих дисциплін і тим самим забезпечують можливість засвоєння програм для наукових дослідників( PhD).
Переваги програми
- Перспектива: широкі можливості самореалізації у будівництві, науковій сфері, проєктній діяльності;
- Престиж: стабільний попит на випускників та достойна оплата на ринку праці;
- Професіоналізм: знання, що відповідають вимогам часу, зокрема ВIM-технології;
- Традиції: досвід викладання інженерно-будівельних дисциплін понад 80 років, сучасна лабораторна база та наукові школи світового рівня;
- Майбутнє: креативність та здатність до системного мислення відкриває нові сфери застосування знань із будівництва.
Основні дисципліни фахової підготовки
ВІМ-технології у проектуванні будівель і споруд; Комп'ютерні технології у проектуванні та наукових дослідженнях будівель і споруд; Прогресивні конструкції з металу, дерева та пластмас; Сталезалізобетонні конструкції; Проектування залізобетонних конструкцій, що працюють в умовах складних деформацій; Сучасні проблеми надійності у будівництві; Методика граничних станів і нормування навантажень; Технічна експлуатація та реконструкція будівель і споруд; Управління у будівництві; Організація будівництва (спецкурс); Технологія зведення будівель і споруд; Організація і технологія реконструкцій об'єктів і споруд; Основи обліку та звітності.
Посади, які можуть обіймати випускники
Наукові співробітники (архітектура, планування міст, цивільне будівництво, інновації і трансфер технологій, високі технології, ефективні композити для 3D адитивних технологій); Інженери в галузі цивільного будівництва (проектно-кошторисна та виробничо-управлінська робота, нагляд за будівництвом, нагляд за експлуатацією будівель); Наукові співробітники (інші галузі інженерної справи); Інженери (інші галузі інженерної справи); Викладачі університетів та закладів вищої освіти.
Короткий опис програми
Студенти набувають навиків проектування, спорудження, експлуатації будівель та споруд, обстеження, оцінювання технічного стану, розробки заходів щодо їх ремонту, реконструкції та термомодернізації, раціонального проектування нових міських масивів та реконструкції існуючих, експлуатації та утримання міських територій. Розглядаються основи енергоаудиту та енергетичної ефективності будівель.
Студенти навчаються використовувати нормативну літературу, визначати технічний стан будівель, споруд і будівельних конструкцій, виконувати розрахунки нових конструкцій та таких, що підсилюються, розробляти проекти термомодернізації будівель, складати енергетичний паспорт будівлі, виконувати креслення у відповідності до діючих нормативних вимог. Приділяється значна увага використанню BIM-технологій у проектуванні будівель і споруд та міської забудови.
Переваги програми
Випускники освітньої програми «Міське будівництво та господарство» отримують знання та навички, необхідні при експлуатації та управлінні об’єктів житлово-комунального господарства населеного пункту. В університеті наявна лабораторна база для проведення практичних занять з фахових дисциплін, проведення теоретичних та практичних наукових досліджень факторів, що впливають на стан міського середовища, з подальшим впровадженням результатів.
Основні дисципліни фахової підготовки
Технічна експлуатація виробничих будівель і споруд; Енергоаудит та енергетична ефективність будівель; Реконструкція будівель і споруд; Реконструкція міської забудови; Експлуатація та утримання міських територій; Сучасні тенденції формування нових типів будівель і споруд; BIM-технології у проектуванні будівель і споруд та міської забудови; Проектування будівель і споруд для особливих умов експлуатації; Проектування великопролітних будівель і споруд; Архітектурно-будівельна та інжинірингова діяльність; Технологічні основи проектування виробничих будівель та території підприємств; Теплова надійність огороджувальних конструкцій цивільних будівель.
Посади, які можуть обіймати випускники
Магістр має підготовку, зорієнтовану в основному на науково-дослідницьку та викладацьку роботу, але також може виконувати всі функції замовника будівництва, проектувальника та будівельника в організаціях різних форм власності. Випускники освітньої програми «Міське будівництво та господарство» успішно працюють у відділах архітектури, будівництва, управліннях житлово-комунального господарства виконавчих комітетів міських, районних та обласних рад, адміністрацій та територіальних громад, можуть працювати у управляючих компаніях та ОСББ.
Короткий опис програми
Освітньо-професійна програма орієнтує на підготовку компетентних фахівців, які володіють теоретичними знаннями та практичним умінням у процесі виконання професійних обов’язків за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» освітньою програмою «Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів».
Програма включає навчальні дисципліни, які розширюють дослідницькі компетентності та знання спеціальних розділів фундаментальних, та професійно-орієнтованих дисциплін і тим самим забезпечують можливість засвоєння програм для наукових дослідників ( PhD).
Переваги програми
- Технологія виготовлення будівельних матеріалів і конструкцій є основою сучасного будівництва. Без інновацій в технології неможливий подальший розвиток будівництва.
- Сучасна сертифікована лабораторна база дозволить отримати високу практичну підготовку, яка закріплюється практикою на кращих виробничих підприємствах України та закордоном.
- Відбудова України після війни потребує нових матеріалів, особливо з місцевої сировини, для будівель що швидко зводяться, де ви зможете себе реалізувати.
- Отримані знання з високих технологій у створенні сучасних матеріалів забезпечить ваше майбутнє.
Основні дисципліни фахової підготовки
Прогресивні технології виробництва будівельних матеріалів і виробів; Технологія виробництва ефективних будівельних конструкцій; Організація і планування на підприємствах будівельної індустрії; Проектування підприємств будівельної індустрії; Сучасний стан високих технологій у створенні нових матеріалів і виробів; Діагностика будівельних матеріалів і конструкцій; Фізико-хімічна механіка будівельних матеріалів; Ресурсо-та енергозбереження у виробництві будівельних матеріалів та їх утилізація; Довговічність будівельних матеріалів і виробів; Прогресивні системи ізоляційних покриттів; Сучасні матеріали
Посади, які можуть обіймати випускники
Наукові співробітники (створення нових матеріалів, інновації і трансфер технологій, високі технології, ефективні композити для 3D адитивних технологій); Інженери в галузі цивільного будівництва (технологи з виробництва будівельних конструкцій, майстри -виконроби в будівництві, нагляд за будівництвом, нагляд за експлуатацією будівель); Викладачі університетів та закладів вищої освіти.
Підготовка висококваліфікованих фахівців будівельної справи проводиться за такими освітніми рівнями:
Бакалавр – освітній рівень фахівця, який на основі повної загальної середньої освіти або на основі рівня «молодшого бакалавра» здобув загально-технічну підготовку, фундаментальні та професійно-орієнтовані знання та уміння щодо свого напряму (базова вища освіта) і який здатний вирішувати типові професійні завдання, передбачені для відповідних посад, у певній галузі народного господарства.
Термін навчання – 4 роки (на основі рівня «молодшого бакалавра» - 3 роки).
Основні місця роботи: Бакалавр перш за все підготовлений до подальшого отримання повної вищої освіти у галузі будівництва. Він може займати посади низового інженерно-технічного персоналу і працювати під керівництвом інженера-будівельника, а за наявності виробничого досвіду самостійно на підприємствах і будівельних організаціях різної форми власності на посаді майстра або виконроба.
Магістр (кваліфікація: інженер-будівельник) – освітній рівень фахівця, який на основі кваліфікації бакалавра або спеціаліста здобув поглиблені спеціальні уміння та знання інноваційного характеру, має певний досвід їх застосування для вирішення проблемних професійних завдань у певній галузі народного господарства. Зазначена освітньо-професійна програма підготовки магістра включає поглиблену фундаментальну, гуманітарну, соціально-економічну, психолого-педагогічну, спеціальну та науково-практичну підготовку.
Термін навчання – 1,5 (2) роки після здобуття освітнього рівня «бакалавр».
Основні місця роботи: магістр має підготовку, зорієнтовану в основному на науково-дослідницьку та викладацьку роботу, але також може виконувати всі функції замовника будівництва, проектувальника та будівельника в організаціях різних форм власності.
Доктор філософії – освітньо-науковий рівень фахівця, який на основі кваліфікації магістра здобув поглиблені знання інноваційного характеру, має досвід їх застосування для вирішення наукових задач у певній галузі. Зазначена освітньо-наукова програма підготовки доктора філософії включає поглиблену фундаментальну, гуманітарну, соціально-економічну, психолого-педагогічну, спеціальну та науково-практичну підготовку та виконання дисертаційної роботи за спеціалізаціями спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» - будівельні конструкції, будівлі та споруди, включаючи будівельну фізику, та містобудування.
Термін навчання – 4 роки після здобуття освітнього рівня «магістр».
Основні місця роботи: доктор філософії має підготовку, зорієнтовану в основному на науково-дослідницьку та викладацьку роботу, але також може виконувати всі функції інженера-проектувальника.