Навчальний курс ОК 4 Сучасні інформаційні технології в науковій діяльності

 

Освітній рівень Третій (освітньо-науковий)
Програма навчання Обов’язкова
Галузь знань 18 Виробництво та технології
Спеціальність 185 Нафтогазова інженерія та технології
Освітня програма Нафтогазова інженерія та технології
Обсяг дисципліни 3 кредит ECTS (90 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (20 академічних годин), практичні (10 академічних годин), самостійна робота (60 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Мета дисципліни – формування в аспірантів уміння використовувати інформаційні технології, мережні ресурси та інші програмні продукти для здійснення наукового дослідження. Мета досягається через практичне оволодіння аспірантами навичками роботи з основними складовими сучасного програмного забезпечення персонального комп’ютера та технічними засобами, ознайомлення з основами технології розв'язування задач за допомогою комп’ютера, починаючи від їх постановки та побудови відповідних інформаційних моделей і закінчуючи інтерпретацією результатів, отриманих за допомогою комп’ютера.

 

Завдання дисципліни забезпечують формування у здобувачів освіти таких програмних компетентностей:

ІК. Здатність продукувати нові ідеї, розв’язувати комплексні проблеми професійної та/або науково-інноваційної діяльності в нафтогазовій галузі, застосовувати методологію науково-дослідницької та педагогічної діяльності, а також проводити власне наукове дослі-дження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.

ЗК01.Здатність проводити теоретичні й експериментальні дослідження на відповідно-му рівні.

ЗК02. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

СК03. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми дослідницького характеру в нафтогазовій галузі, оцінювати та забезпечувати якість виконуваних досліджень.

СК04. Здатність застосовувати наукове обладнання, сучасні цифрові технології, бази даних та інші електронні ресурси, спеціалізоване програмне забезпечення у науковій та освітній діяльності.

 

Програмні результати навчання:

РН03. Формулювати і перевіряти гіпотези, використовувати для обґрунтування ви-сновків належні докази, зокрема, результати теоретичного аналізу, експериментальних дос-ліджень і математичного та/або комп’ютерного моделювання, наявні літературні дані.

РН04. Розробляти та досліджувати концептуальні, математичні і комп’ютерні моделі процесів і систем, ефективно використовувати їх для отримання нових знань та/або ство-рення інноваційних продуктів у нафтогазовій галузі та дотичних міждисциплінарних на-прямах.

РН05. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження з ви-користанням сучасних інструментів, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджу-ваної проблеми.

РН06. Застосовувати сучасні інструменти і технології пошуку, оброблення та аналізу інформації, зокрема, статистичні методи аналізу великих масивів даних та/або складної структури, спеціалізоване програмне забезпечення, інформаційні системи та бази даних.

РН09. Оцінювати ефективність використання інноваційних нафтогазових технологій у конкретних умовах проектування та експлуатації нафтогазового об’єкта.

Координатор Syllabus