Навчальний курс Фізичні основи відновлювальних джерел енергетики (183)

 

Освітній рівень

Перший (бакалаврський)

Програма навчання

Обов’якова

Галузь знань

18 Виробництво та технології

Спеціальність

183 – Технології захисту навколишнього середовища

Освітня програма

Технології захисту навколишнього середовища

Обсяг дисципліни

6 кредитів ECTS (180 академічних годин)

Види аудиторних занять

лекції (36 академічних години), практичні заняття (26 академічних години), лабораторні заняття (0 академічних години)

Форма контролю

екзамен


Мета навчальної дисципліни

Програма з дисципліни «Фізичні основи відновлюваних джерел енергії» спрямована надати освіту в галузі знань виробництво та технології, орієнтовану на розвиток професійних та творчих здібностей студентів до розв’язання проблем у галузі виробництва та технологій та здійснити підготовку студентів на рівні, що забезпечить їм право продовжити навчання з метою отримання вищих кваліфікаційних рівнів і наукових ступенів.

Завдання навчальної дисципліни

Навчальна дисципліна використовується для формування наступних компетентностей, визначених освітньою програмою:

Загальні компетентності:

К01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу і синтезу.

К02. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

Передумови для вивчення дисципліни.

Передумовою для вивчення дисципліни «Фізичні основи відновлюваних джерел енергії» є дисципліни: «Алгебра» (курс закладу середньої освіти), «Геометрія» (курс закладу середньої освіти) та «Фізика» (курс закладу середньої освіти).

Програмні результати навчання

У результаті вивчення навчальної дисципліни очікувані результати навчання згідно освітньої програми наступні:

ПР01. Знати сучасні теорії, підходи, принципи екологічної політики, фундаментальні положення з біології, хімії, фізики, математики, біотехнології та фахових і прикладних інженерно-технологічних дисциплін для моделювання та вирішення конкретних природозахисних задач у виробничій сфері.

ПР02. Вміти аналітично опрацьовувати іншомовні джерела з метою отримання інформації, що необхідна для розв'язання природоохоронних завдань.

ПР03. Вміти використовувати інформаційні технології та комунікаційні мережі для природоохоронних задач.

ПР04. Обґрунтовувати природозахисні технології, базуючись на розумінні механізмів впливу людини на навколишнє середовище і процесів, що відбуваються в ньому.

ПР05. Вміти розробляти проекти з природоохоронної діяльності та управляти комплексними діями щодо їх реалізації.

ПР06. Обґрунтовувати та застосовувати природні та штучні системи і процеси в основі природозахисних технологій відповідно екологічного імперативу та концепції сталого розвитку.

ПР07. Здійснювати науково-обґрунтовані технічні, технологічні та організаційні заходи щодо запобігання забруднення довкілля.

ПР08. Вміти продемонструвати навички вибору, планування, проектування та обчислення параметрів роботи окремих видів обладнання, техніки і технологій захисту навколишнього середовища, використовуючи знання фізико-хімічних властивостей полютантів, параметрів технологічних процесів та нормативних показників стану довкілля.

ПР09. Вміти проводити спостереження, інструментальний й лабораторний контроль якості навколишнього середовища, проводити внутрішній контроль за роботою природоохоронного обладнання на промислових об’єктах і підприємствах на підставі набутих знань новітніх методів вимірювання та сучасного вимірювального обладнання і апаратури з використанням нормативно-методичної та технічної документації.