Навчальний курс Фізика 103 Науки про Землю

 

Освітній рівень

Перший (бакалаврський)

Програма навчання

Обов’якова

Галузь знань

10 Природничі науки

Спеціальність

103 Науки про Землю

Освітня програма

Науки про Землю 2024р.

Обсяг дисципліни

6 кредити ECTS (180 академічних годин)

Види аудиторних занять

лекції (28 академічних години), лабораторні заняття (32 академічних години)

Форма контролю

диференційований залік, екзамен

 

Мета та завдання навчальної дисципліни

Дисципліна «Фізика» призначена для вивчення студентами основних понять про фізичні явища, механізми, закономірності класичної та сучасної фізики.

Дисципліна «Фізика»  у переліку компонент освітньо-професійної програми знаходиться у циклі у циклі професійної підготовки.

Програмні компетентності освітньо-професійної програми передбачають:

Інтегральна компетентність: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та

практичні проблеми у професійній діяльності предметної області наук про Землю або у процесі навчання із застосуванням сучасних теорій та методів дослідження природних та антропогенних об’єктів та процесів із використанням комплексу міждисциплінарних даних та за

умовами недостатності інформації.

Загальні компетентності:

К08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

К14. Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.

Фахові компетентності: Здатність застосовувати базові уявлення про різноманітність технічних об’єктів, розуміння значення енергозабезпечення та енергоефективності для розвитку цивілізації; здатність володіти основними методами спостереження, схематизації, опису, ідентифікації, класифікації та принципами структурної й функціональної організації технічних об’єктів і технологічних процесів; здатність застосовувати сучасні фізичні методи для  математичного моделювання технологічних параметрів прогресивних технологій.

Передумови для вивчення дисципліни

Передумовою для вивчення дисципліни «Фізика» є дисципліни: «Алгебра» (курс закладу середньої освіти), «Геометрія» (курс закладу середньої освіти) та «Фізика» (курс закладу середньої освіти).

Очікувані результати навчання з дисципліни

ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні  природних процесів формування і розвитку геосфер.