Фотограмметрія близької віддалі

Індивідуальний підхід або реконструкція існуючих об'єктів часто вимагають обмірів у недоступних місцях або повторення форм складних поверхонь у трьохвимірному просторі. Професіонали багатьох галузей
використовують фотограмметрію близької віддалі (ФБВ), як незамінний інструмент для виконання точних вимірювань і моделювання. Фотограмметрія може бути дуже корисною для: документування старих будівель та споруд, креслення яких зазвичай не існують або безповоротно втрачено; відтворення схем дорожньо-транспортних пригод та вимірювання пошкодження транспортних засобів; моделювання осанки та відтворення просторового руху скелету людини; моделювання поверхні високої щільності; зворотне моделювання механічних частин тощо. Крім того, технологія цифрової фотограмметрії на близьких віддалях дозволяє формувати 3D-хмари точок за цифровими знімками метричних та/або неметричних фотокамер.

Вимірювання виконуються безконтактним способом шляхом обмірювання (числової обробки) фотографічних зображень. Наявність цифрової камери і відповідного програмного забезпечення дозволяє виконувати вимірювання малих або великих об'єктів та сцен, як статичних та і рухомих у просторі. Співставлення знімків, виконаних у різні моменти часу дає уявлення про зміни у розташуванні та/або розмірів об'єктів спостереження.

Курс «Фотограмметрія близької віддалі» включає ознайомлення із: математичними співвідношення між простором цифрового зображення та простором предмета; процедури орієнтування (внутрішнє, зовнішнє, відносне, абсолютне орієнтування); вимірювання та корекція координат зображення; формування стереомоделі та аналіз помилок; калібрування неметричних камер; планування проекту із підбором параметрів камер та умов знімання, для забезпечення точності отриманих результатів.

Силабус