Інформаційні війни та національна безпека

Навчальна дисципліна «Інформаційні війни та національна безпека».

Актуальність. Поняття інформаційної війни є на сьогодні одним із найпопулярніших, зокрема тому, що людство живе у так звану інформаційну епоху. Тому дослідження інформаційних війн, процесу їх зародження та розвитку, форм прояву та методів реалізації цього надскладного соціально-політичного явища є надзвичайно актуальним. Сили і засоби інформаційної війни є основним ресурсом та інструментом досягнення геополітичного домінування на міжнародній арені, особливо в умовах російсько-української війни (з 24.02.2022). Зростаюча роль інформації у світі зумовлює актуальність захисту інформаційної безпеки як невід'ємної складової національної безпеки будь-якої високорозвиненої суверенної держави.

Основною метою дисципліни «Інформаційна війна і національна безпека» є вивчення процесів агресивного розповсюдження інформації і варіантів створення сприятливих контекстів для успішного проведення комунікацій.

Завдання вивчення дисципліни:

• дати студентам адекватне уявлення про інформаційну війну, інформаційну зброю, засоби її розробки і методи аналізу;
  • проінформувати студентів про основні методи оцінки вражаючих чинників інформаційної зброї, надійні засоби констатації її застосування в бізнесі і політиці;
  • навчити студентів розрізняти інформаційну війну, контрпропаганду, антирекламу і інформаційний супровід діяльності суб'єктів політики і бізнес-структур;
  • сформувати у студентів навичку швидкого розпізнавання інформаційної війни, що проводиться, і визначення її суб'єктів;
  • навчити студентів готувати спеціальні інформаційні заходи, швидко і ефективно відбирати початкові матеріали для їхнього проведення;
  • прищепити студентам уміння оцінювати ризики і виправданість застосування спеціальних інформаційних заходів.

Силабус