Матеріально-технічна база факультету фізичної культури і спорту

Спортивна зала

Спортивна зала (центральний корпус, ауд. 145 Ц) площею 378,4 кв.м призначена для проведення занять з фізичного виховання серед студентів 1-2 курсів усіх спеціальностей університету. У ній постійно проходять тренування з різних видів спорту, а саме: настільного тенісу, волейболу, баскетболу, флорболу та міні-футболу взимку. Впродовж останніх 5 років у залі було проведено Чемпіонати України з пауерліфтингу, черлідингу, боксу та кікбоксінгу, Чемпіонати області з кіокушинкай-карате, тхеквандо, спортивної гімнастики, університетські спортивні змагання та естафети тощо.


Гімнастична зала

Зала (центральний корпус, ауд. 140 Ц) площею 110,9 + 37,2 кв.м розміщена у центральному корпусі університету. Призначена для проведення занять з фізичного виховання, тренувань з фітнесу та гімнастики. Зала має відповідне обладнання для цього: дзеркала, шведські стінки, обручі, мати тощо.


Навчально-наукова лабораторія фізичної терапії та ерготерапії

У новому спортивному корпусі на 2 поверсі відкрито навчально-наукову лабораторію фізичної терапії, ерготерапії площею 38,1 м2, в якій розміщено 6 сучасних комп’ютерів з ліцензованим програмним забезпеченням. Програмне забезпечення всіх комп’ютерів дозволяє проводити навчальний процес для українських та іноземних здобувачів вищої освіти за спеціальністю 227 «Фізична терапія, ерготерапія». На кожному комп’ютері встановлені програми 3D Slicer, DICOM та інші, які дозволяють виконати візуалізацію зображень та анімацію.

У навчально-науковій лабораторії фізичної терапії, ерготерапії розміщено ліжко Nuga Best – термотерапевтичний масажер-стимулятор, у його роботі якого використовуються методи прогрівання, точкового масажу, рефлексотерапії, стоун-терапії (використання нефриту, турманієвої кераміки).  У лабораторії проводяться заняття з навчальних дисциплін: «Анатомія людини», «Масаж загальний і спортивний», «Фізіологія людини», «Фізіологія рухової діяльності та спорту» «Фізична терапія, ерготерапія при захворюваннях опорно-рухового апарату», «Фізична терапія, ерготерапія при захворюваннях нервової системи», «Фізична терапія, ерготерапія при хірургічних захворюваннях», «Фізична терапія, ерготерапія при захворюваннях внутрішніх органів», «Методи фізичної терапії, ерготерапії», «Преформовані фізичні чинники (фізіотерапія)» та інших.


Лабораторія кіберспорту

Лабораторія кіберспорту в ПолтНТУ була відкрита 19 березня 2019 року разом із відкриттям спорткомплексу ПолтНТУ. Зараз спільнота електронного спорту ПолтНТУ налічує понад 60 студентів.

У лабораторії проводяться тренування із таких дисциплін: Dota 2, Counter-Strike (CS:GO) та League of Legends (LoL).

20 травня в змаганнях Playoff University Master Cup 2019 команди Rabbit Team [RT] та Team from the Shadow [TFTS] пройшли в плей-офф змагань в дисципліні CS:GO. Протягом 20-21 липня регіональна кваліфікація з дисциплін Dota 2 та CS:GO зібрала кіберспортсменів Полтавської області у спорткомплексі ПолтНТУ. Наші команди посіли друге в CS:GO та третє в Dota 2 місця і, нажаль, не отримала слот в гранд-фінал чемпіонату України.


Клуб спортивного більярду

Просторе приміщення клубу більярдного спорту площею 145 кв.м знаходиться на 3 поверсі спортивного корпусу. В приміщенні розміщено 5 сучасних більярдних столів. Тут проводяться змагання Всеукраїнського рівня серед школярів, студентів та науково-педагогічних працівників з більярдного спорту. У більярдній залі можуть однаково добре проводити час новачки та професіонали. Ми раді всім, хто розділяє нашу любов до більярду.


Зала спортивних бальних танців і черлідингу

Сучасна зала спортивно-бальних танців та черлідингу знаходиться на 4 поверсі спортивного корпусу. Просторе приміщення обладнане дзеркалами, LED-телевізором, а також стаціонарною акустичною системою, що дозволяє проводити тренування з черлідингу в умовах, наближених до змагальних. Підлога вкрита паркетним покриттям. Результатами тренувань є високі досягнення студенток-спортсменок з черлідингу – збірної команди університету на Чемпіонатах та Кубках України, Європи.


Багатофункціональний спортивний майданчик

Майданчик є новим в університеті. Його офіційно відкрили 14 листопада 2019 р. Призначений для проведення тренувань і змагань з волейболу, баскетболу, тенісу, флорболу, міні-футболу на подвір’ї. Має спеціальне обладнання для цих видів спорту: волейбольні – сітка, стійки та антени, м’ячі; баскетбольні – щити, кільця, м’ячі; тенісні – сітка, м’ячики тощо). Спортивний майданчик виготовлений зі спеціального наливного гумового покриття, на якому легко рухатися і воно має оптимальні функціональні характеристики, зокрема високу міцність та зносостійкість, протиковзну поверхню, що знижує ризик травмування під час тренувань.


Майданчик для воркаута

Майданчик відкритий в день святкування Міжнародного Дня студентського спорту 20.09.2019 р. Призначений для спортивних тренувань та фітнесу на подвір’ї. На майданчику встановлено гімнастичний комплекс, що включає дев’ять вертикальних опорних стовпів, рукохід, чотири перекладини, пару гімнастичних кілець і спортивні бруси. Також є 8 вуличних тренажерів для занять фізичними вправами на свіжому повітрі: гребний тренажер; орбітрек; гіперекстензія; для жиму ногами; для жиму від грудей, верхня тяга; для пресу з упором на руки; для черевного пресу; батерфляй.

Така кількість тренажерів і їх зручне розташування дозволяють не менше як дванадцятьом студентам одночасно займатися фізичними вправами. Виконання вправ різного рівня складності сприяє розвитку сили й витривалості, формуванню атлетичної статури, підвищенню рівня фізичної підготовленості спортсменів і осіб які займаються фізичною культурою та спортом. Студенти охоче займаються на тренажерах під час занять з фізичного виховання та у вільний від занять час. У літній, весняний і осінній сезон майданчик є прекрасною альтернативою тренажерних залів.


Майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу

Майданчики призначені для проведення тренувань і змагань з міні-футболу. Мають спеціальне покриття зі штучної трави, огороджені сіткою. Щороку на ньому проходять Кубки співдружності між студентами і викладачами з міні-футболу, міжвузівські універсіади, а також змагання та тренування. Додамо, що тренуються не тільки студенти, а також учні, наприклад, футбольна команда Полтавської ЗОШ № 4, вчитель Антонець Володимир Олексійович.


Зала важкої атлетики

Зала важкої атлетики (центральний корпус, ауд. 146 Ц) площею 185 м2 призначена для проведення занять з силових видів спорту, зокрема з «Теорії і методики викладання атлетизму», забезпечення тренувального процесу та проведення змагань з гирьового спорту, пауерліфтенгу, важкої атлетики тощо. Матеріально-технічну базу зали оновлено у 2019-2020 рр. сучасним спортивним обладнанням, зроблено капітальний ремонт. За останні роки на базі зали важкої атлетики проведено ряд змагань, зокрема Універсіаду Полтавщини з гирьового спорту та важкої атлетики.


Спортивний комплекс на відкритому повітрі (стадіон)

Спортивний комплекс на відкритому повітрі (стадіон) призначений для проведення практичних занять та змагань з ігрових видів спорту, легкої атлетики, бадмінтону. Комплекс включає: футбольне поле – 4140 м2, легкоатлетичні доріжки 4х300 м, сектор для штовхання ядра, майданчик з нестандартним гімнастичним обладнанням, майданчик для пляжного волейболу 360 м2 , майданчик зі штучним покриттям для міні-футболу – 1071 м2, яму для стрибків в довжину.


Спортивна зала гуртожитку № 3

Спортивна зала гуртожитку № 3 площею 177 м2 призначена для проведення практичних занять з дисциплін силової підготовки та загально-фізичної підготовки, тренувань секцій пауерліфтингу та важкої атлетики тощо.


Спортивна зала гуртожитку № 4

Спортивна зала гуртожитку № 4 площею 175 м2 призначена для навчально-тренувального процесу з різних видів боротьби, зокрема дзю-до, вільної боротьби, греко-римської боротьби та проведення практичних занять з навчальних дисциплін «Фітнес-програми аеробної та силової спрямованості», «Теорії і технології оздоровчо-рекреаційної рухової активності», «Інноваційні технології у практиці фізичного виховання і спорту».