Матеріально-технічна база кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики

Як відомо робота викладача пов'язана не тільки з проведенням навчальних занять, веденням дипломного проектування, різноманітними видами практик студентів, роботою в якості куратора, науковою і практичною діяльністю, профорієнтаційною роботою, сприянням в працевлаштуванні студентів та іншим.

Однією зі складових роботи викладача нашої спеціальності – є розвиток і підтримка на належному рівні лабораторної бази. За останні роки лабораторія кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” значно оновилась і доповнилась багатьма сучасними стендами, що дозволяють студентам опановувати вибрану ними спеціальність.

Створення багатьох з цих стендів від моменту перших перемовин і домовленостей з потенційними спонсорами (які, до речі, у більшості випадків відбувались в рамках щорічної виставки зі спеціальності «Аква-Терм» у м. Київ), складання схем та специфікацій обладнання, підписання договорів та актів передачі устаткування, технічний супровід і комплектацію, поставки обладнання, реалізацію проектів з монтажем устаткування та введення стендів в навчальний процес відбувалося з ініціативи і безпосередньої участі керівництва, викладачів та співробітників кафедри.

Серед стендів, які зараз представлені в лабораторіях кафедри ТГВ та Т є як обладнання вітчизняного виробництва так і всесвітньо відомих фірм-виробників сучасного теплотехнічного та кліматичного обладнання:

image

Центральний кондиціонер КТЦ-10 ПрАТ “Интеркондиционер” (Україна)

image

Роторний утилізатор ТОВ “Вент-Сервис” (Україна)

image

Тепловий насос фірми “IVT” (Швеція) ТОВ «Сантехник ЛТД» (Україна)

image

Стенд для дослідження сумісної роботи нагнітачів та побудови їх характеристик
на базі обладнання ПрАТ “ВЕНТС” (Україна)

image

Стенд систем повітряного опалення на базі агрегату ТОВ “ПРОТОН-ГРУП” (Україна)

image

Стенд систем повітряного опалення на базі агрегату ПрАТ “ВЕНТС” (Україна)

image

Опалювальні стінові панелі фірми “REHAU” (Німеччина)

Cтенд для дослідження роботи сучасних систем теплопостачання
на базі обладнання фірми “HERZ” (Австрія)

image

Сушильна шафа на базі обладнання виробництва компанії
“Systemair” (Швеція) та ТОВ “Вент-Сервис” (Україна)

Стенд сучасних вентиляційних систем
на базі обладнання: ПрАТ “ВЕНТС” (Україна) та компанії “Systemair” (Швеція)

Cтенд для дослідження роботи сучасних систем теплопостачання
на базі обладнання фірми “Danfoss” (Данія)

image

Cтенд для дослідження гідравлічного режиму систем теплопостачання

image

Стенд для дослідження режимів роботи спліт-системи кондиціювання повітря від китайського виробника кліматичного обладнання марки «Hisense»

Звісно, що реалізація цих проектів була б неможлива без підтримки і допомоги як керівництва університету, кафедри, небайдужих колег та завідувачів лабораторії кафедри, а також спонсорів - колишніх випускників кафедри ТГВ та Т, а тепер успішних керівників підприємств і бізнесменів, а також керівників українських представництв закордонних фірм, а саме: Колодяжного В.В. та Анцупова С.М. (ТОВ “Вент - Сервис”), Городничого В.Є. (ТОВ «Сантехник ЛТД»), Єфанова В.О. (компанія “REHAU - Україна”), Засєдатєлєва І.В. (компанія “HERZ - Україна”), Коломійченка В.О. (директор ПрАТ “ВЕНТС”), Ясенєва О.В. (ТОВ “ПРОТОН-ГРУП”), Сорокіна Г.А. (компаніїя “Systemair - Україна”), Стратія Ю.О. (керівник представництва фірми «Hisense» в Україні).

Окрема подяка за технічну підтримку при проведені пусконалагоджувальних робіт та матеріально-технічний супровід майже усіх стендів полтавській фірмі «Де БЮТ», яку зараз очолює колишній випускник і співробітник кафедри Буцький Ю.О.