Матеріально-технічна база навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою

Загалом на кафедрах інституту налічується 11 лабораторій, оснащених випробувальними усановками, які у повній мірі забезпечують вимоги навчального процесу та дозволяють проводити на високому рівні науково-дослідну діяльність.

Фахівці кафедри будівельних конструкцій, кафедри будівництва та цивільної інженерії здійснюють випробування міцності будівельних конструкцій та їх елементів.

Загальний вигляд приміщення лабораторії кафедри будівельних конструкцій

Машина розривна МР-500 призначена для випробування металевих зразків на розтяг.

Прес випробувальний ПММ-500 (рис. 4) для випробування великогабаритних конструкцій на стиск та згин

Сучасні прилади для проведення геодезичних вимірювань

Універсальна випробувальна машина ГМС-100 для випробувань на розрив

Матеріальна база кафедри автомобільних доріг, геодезії та землеустрою нараховує майже тисячу одиниць приладів та обладнання для виконання загальнобудівельних, інженерно-геодезичних та дорожніх робіт.

Сучасні прилади для проведення геодезичних вимірювань

Фахівці кафедри будівельних конструкцій займаються розробками спеціалізованих програмних комплексів, які можуть використовуватися як у навчальному процесі так і при проектуванні та реконструкції будівельних конструкцій, будівель і споруд, а також дають можливість здійснювати аналіз напружено-деформованого стану основ та геотехнічних об’єктів.

Програмний комплекс для розрахунку міцності залізобетонних конструкцій та їх елементів на основі деформаційної моделі

Матеріально-технічна база лабораторії будівельної фізики кафедри будівництва та цивільної інженерії налічує десятки приладів для дослідження температуро-вологісного режиму конструкцій, а саме тепловізор, тепломіри, логери, пірометри і інше, що дозволяє реалізовувати практичну частину навчального процесу, проводити якісні наукові дослідження та госпдоговірні роботи, реалізовувати навчальний курс з енергоаудиту будівель для майбутніх енергоаудиторів.

Набір вимірювального обладнання для енергоаудиту, GIZ. До комплекту входить лазерний далекомір, реєстратор температури та вологості, професійний анемометр, газоаналізатор діоксиду вуглецю, струмові кліщі, міні вимірювач освітленості, ,інфрачервоний міні-термометр. Прилади набору призначені для комплексного обстеження огороджувальних конструкцій і будівель. Використовуються для визначення вихідних даних при виконанні робіт з енергетичного аудиту будівель, складанні енергетичних паспортів та розробленні проектів термомодернізацій.

Testo

Комплект тепловізору Testo

Цей прилад використовується для досліджень теплозахисних характеристик будівель та в процесі сертифікаційних випробувань конструкцій, при виконанні робіт з енергетичного аудиту будівель, складанні енергетичних паспортів та розробленні проектів термомодернізацій.

На кафедрі будівництва та цивільної інженерії в лабораторії будівельних матеріалів проводяться випробування міцності, довговічності, зносостійкості, теплотехнічних характеристик будівельних матеріалів.

Кліматична камера та випробувальний комплекс з визначення теплопровідності будівельних виробів і конструкцій