Міжнародна діяльність кафедри економічної теорії та економічної кібернетики

Метою міжнародної діяльності кафедри є підвищення ефективності співпраці з ВНЗ партнерами, пошук, вивчення і застосування кращого закордонного досвіду науково-дослідної та навчально-методичної роботи, розширення мобільності науково-педагогічних працівників і студентів, адаптація до європейських та світових стандартів із збереженням кращих напрацювань національної освіти, підвищення іміджу кафедри та університету в Україні та за її межами.

Головними напрямами діяльності кафедри в міжнародному співробітництву є :

• залучення науково-педагогічних працівників, магістрів та аспірантів до участі у міжнародних проектах;
  • співпраця з міжнародними освітніми установами;
  • викладання для іноземних громадян в університеті;
  • організація стажувань, підвищення кваліфікації викладачів кафедри;
  • використання міжнародного досвіду в науковій, навчально-методичній та культурно-виховній роботі;
  • сприяння науковій співпраці з іноземними колегами.

Науковий потенціал кафедри постійно зростає за рахунок щорічної участі у міжнародних наукових конференціях. Викладачі кафедри плідно працюють в науково-дослідницькому напрямі, про що свідчить кількість опублікованих у закордонних виданнях тез доповідей та наукових статей.

Участь викладачів кафедри в міжнародних конференціях:

• Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасна економічна наука: теорія і практика».
  • Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Економічний розвиток держави та її соціальна стабільність».
  • Міжнародна науково-практична конференція «Social responsibility as the defining strategy of development of modern business» //Modern trend sin the development of CSR materials. Лісабон, Португалія.
  • Innovative Educational Technologies: Experience of the European Union Countries and its Introduction in the Training of Economics and Management. – Training. – Riga: Baltic Research Institute of Transformation Economic Area Problems.
  • Міжнародна науково-практична конференція «Економічна теорія у ХХІ ст.» Полоцький державний університет (Білорусь).
  • Conference Proceedings of the 5th International Scientific Conference «Modern problems of management: economics, education, healthcare and pharmacy». - Opole, Republic of Poland.
  • Міжнародна науково-практична конференція «Kondratyuk Innovations XX – XXI».
  • Міжнародна азербайджансько-українська конференція «BUILDING INNOVATIONS 2018».
  • International Scientific Practical Conference «Innovation management in marketing modern trends and strategic imperatives» – Poland.
  • The 16th International Scientific Conference «Information Technologies and Management»– Riga: ISMA University.

Розвиток спільних програм є одним з магістральних напрямків розвитку міжнародного співробітництва кафедри. Тому актуальним залишається питання розширення сфери співробітництва з іноземними партерами, зокрема створення і впровадження програм подвійних дипломів.

На сьогодні кафедра проводить організаційну роботу з пошуку профільних консорціумів в рамках Програми ЄС «Горизонт 2020». Також викладачі кафедри беруть активну участь у інформаційних сесіях щодо можливостей співпраці в рамках програми Еразмус +.

Кафедра розширює міжнародні контакти зі спорідненими кафедрами європейських університетів з метою обміну науковим досвідом, презентацією наукових власних досліджень. В рамках підписаних угод про співпрацю здійснюється міжнародне співробітництво з колегами із зарубіжних університетів: Полоцьким державним університетом (Білорусь), Білостоцькою політехнікою (Польща), University of Mons (Mons, Belgium), Азейбаджаном.

Науково-педагогічний склад кафедри активно співпрацює із зарубіжними науковими та навчальними закладами у рамках наукового стажування та обміну науковим досвідом:

• к.е.н, доцент Шевченко О.М. пройшла стажування за кордоном в Молдовському державному університеті та отримала сертифікат науково-педагогічного стажування за спеціальністю 051 «Економіка» (профіль економічна теорія).
  • к.е.н., доцент Марчишинець О.В. - науково-педагогічне стажування «Innovative Educational Technologies: Experience of the European Union Countries and its Introduction in the Training of Economics and Management» за спеціальністю 051 «Економіка». // Департамент економіко-правових досліджень Балтійського науково-дослідного інституту проблем трансформації економічного простору. Сертифікат Серія С 20170724

Результати закордонних стажувань дають можливість збагатити лекційний матеріал та підвищити рівень проведення сучасних різноманітних форм практичних занять. На основі зібраного матеріалу розробляються програми і методичні рекомендації до курсів, видаються монографії та статті, поповнюються бібліотечні фонди.

До наукових досліджень кафедри активно долучаються іноземні студенти. В рамках студентського наукового гуртка кафедри підготовлено наукові доповіді з проблем розвитку міжнародних економічних відносин між Україною, Тунісом, Азербайджаном, Туркменістаном.

Запрошуємо науковців з України, близького та далекого зарубіжжя до співробітництва!