Мотиваційні засади енергоефективності та чистого довкілля

Дисципліна «Мотиваційні засади енергоефективності та чистого довкілля»  – призначена для ознайомлення студентів з сучасними системами отримання енергії та її енергоефективного використання у побуті за умов екологічності процесів.

При вивчені дисципліни  студенти опановують знання щодо: вибору та техніко-економічного обґрунтуванню проектів з отримання енергії  і  її енергоефективного використання у побуті, виробництві і комунальному господарстві; розуміти питання, пов'язані з регулювання діяльності, виконанням повноважень органів місцевого  самоврядування і  дотримання державної політики у сфері енергоефективності, використання відновлювальних і альтернативних джерел енергії. У курсі розглядаються основні поняття: енергоефективність, паливо-енергетичні ресурси, енергія, джерела енергії; способи отримання енергії із викопних видів палива; безпаливні технології отримання енергії; парниковий ефект, декарбонізація. Особлива увага приділяється технології використання енергії, показники ефективності використання палива і енергії в прямих і зворотних термодинамічних циклах: коефіцієнт корисної дії, питомі витрати палива, питомі витрати енергії, коефіцієнт використання теплоти, холодильний коефіцієнт, питомі витрати теплоти на опалення.

Силабус