Наукове співробітництво кафедри Хімії та Фізики

Секція хімії

На кафедрі хімії за останні роки налагоджена широка географія творчих зв’язків із зарубіжними партнерами за напрямами обміну набутим досвідом у навчально-методичній діяльності, апробації й використанні результатів наукових досліджень, з обміну науково-технічною та навчально-методичною документацією, участі в роботі наукових конференцій, стажуванні, запрошенні провідних учених до участі в проведенні науково-методичних заходів тощо.

Закордонні стажування

З 9 вересня по 17 вересня 2017 року доцент Сененко Н.Б. і магістр Роман Сліченко, член наукового гуртка «Хімія довкілля», проходили міжнародне стажування обсягом 4 кредити ECTS у Варненському вільному університеті імені Чорноризця Храбра (Болгарія, м. Варна).

Доцент Сененко Н.Б. пройшла стажування на базі Університету Зелена Гура (Польща) з 18 грудня 2017 року по 20 січня 2018 року в дистанційній формі, а з 21 по 26 січня 2018 року очно (40 годин), про що отримала сертифікат.

У вересні 2018 року старший лаборант кафедри Горобець Д.О. (еколог-бакалавр) пройшла міжнародне стажування у 4 кредити ЕСТS зі спеціальності «Екологічні та природничі науки» та була слухачем Міжнародної літньої школи «Managing projects which improve the world» з отриманням відповідних сертифікатів.

Секція фізики

Наукові дослідження на кафедрі проводяться у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2020 року»:

Назва НДР, П.І.Б. наукового керівника,
науковий ступінь, вчене звання,
номер державної реєстрації
Підстава для
виконання
П.І.Б.
виконавців та
їх посада
Результати наукових досліджень
Міжмолекулярні взаємодії у газах, рідинах та розплавах
Науковий керівник: Соловйов В.В., д.х.н., проф.
№ держреєстрації:
0114U000353
Координаційний план наукових рад із проблем “Електрохімія ” та «Неорганічна хімія» НАН України 2014-2018рр Соловйов В.В., д.х.н., професор;
Соляник Л.М., к.х.н.,доцент.
В рамках квантово-механічної теорії елементарного акту гетерогенних електрохімічних реакцій проведено порівняльний аналіз впливу особливостей зонної структури напівпровідникового (діелектричного) електрода на швидкість протікання електрохімічних реакцій.
Договір про наукову співпрацю між ПолтНТУ і ІЗНХ НАН України 2016-2021рр Соловйов В.В., д.х.н.,професор;
Соляник Л.М., к.х.н.,доцент.
Квантово-хімічне моделювання взаємодій структурних часток іонних розплавів та процесів переносу заряду в реакціях електровідновлення із визначенням пріоритету (одночасного або послідовного) перенесення електронів у реакціях електровідновлення.
Договір про наукове співробітництво між ПолтНТУ і ВДНЗУ «УМСА 2015-2020рр. Петровский О.М., к.т.н.,доцент Вивчено вплив електромагнітного поля на передпосівну стимуляцію насіння різних рослин, як засіб отримання екологічно чистої лікарської продукції.
Соловйов В.В., д.х.н., професор;
Кузнецова Т.Ю., к.х.н., доцент;
На підставі результатів неемпіричних квантово-хімічних розрахунків взаємодії молекул антиоксидантів з вільними радикалами проведено розширене вивчення їх антирадикальних властивостей. Результати досліджень увійшли до роботи, що була відзначена державною премією України в галузі науки і техніки за 2014 рік.

За останні 10 років на кафедрі видано 3 монографії, понад 230 статей у провідних міжнародних та вітчизняних наукових журналах та одержано більше ніж 20 патентів на винаходи, взято участь у більше ніж 60 всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях.

У рамках роботи з Академією наук та її підрозділами на кафедрі фізики проводяться заняття гуртка «Наукові дослідження у фізиці» для школярів м. Полтави (Мала Академія наук):

  • ПМБ ліцей №1;
  • ПЗШ №28;
  • ЗОШ №27;
  • Школа: №3; №38; №30; №26;
  • Гімназія: №6; №13; № 14.