Науково-дослідна робота кафедри технологій будівництва

На кафедрі технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів виконуються дослідження за наступними науковими напрямами:

• Захист від корозії ЗБК катодною поляризацією. Керівник: Бондар В.О.; Бондар Л.В.;
  • Високоміцні бетони з використанням нанодобавок. Керівник: Ахмеднабієв Р.М.;
  • Технології виробництва ґрунтоцементних виробів. Керівник: Шульгін В.В.;
  • Математичне моделювання геотехнічних процесів; геотехніка та фундаментобудування в складних інженерно-геологічних умовах; розроблення технології будівництва сховища для захоронення відходів підприємств. Керівник Зоценко М.І.
  • Геотехніка та фундаментобудування в складних інженерно-геологічних умовах; дослідження напружено-деформованого стану системи «основа-фундамент»; дослідження напружено-деформованого стану схилів. Керівник Біда С.В.
  • Організація та управління інноваційним розвитком високотехнологічного виробництва та будівництва, управління сучасними інвестиційними проектами та програмами розвитку складних систем. Керівник Рєдкін О.В.
  • Розроблення і впровадження нових методів реконструкції житлових будівель. Керівник Дяченко Є.В.

Для виконання науково-дослідних та навчальних лабораторних досліджень існує повний комплекс геотехнічного обладнання, зокрема: компресійні прилади, прилади для одноплощинного зрушення, стабілометри, пенетрометри, ручні та механізовані бурові установки, польові лабораторії Литвинова, сушильні шафи, муфельна піч, терези (з точністю до 0,01 гр.) та інші вимірювальні прилади. Загалом площа геотехнічних лабораторій кафедри складає 252 м2.

Усі наукові розробки та винаходи знайшли подальший розвиток у вигляді патентів і публікацій як в Україні так і поза її межами, а також апробовані та впроваджені у виробництво. Членами кафедри одержано понад 50 авторських свідоцтв та 15 патентів на винаходи різного типу.