Наукова діяльність кафедри здійснюється у відповідності із законами України «Про наукову та науково-технічну діяльність», «Про інноваційну діяльність», нормативами Міністерства освіти і науки України, розпорядженнями ректорату з рішеннями вченої ради Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка та відповідає стратегічним напрямам науково-дослідницької роботи університету.
Наукова робота науково-педагогічних працівників кафедри підпорядкована плановій науково-дослідній темі «Управління соціально-економічним розвитком на загальнодержавному та регіональному рівнях в Україні» (державний реєстраційний номер 011U001833). У межах цієї теми за останні роки захищені кандидатські дисертації Глушко А.Д., Максименка О.С. Готуються наукові статті, монографії, проводяться методологічні семінари.
Зусилля професорсько-викладацького колективу зосереджені на дослідженнях таких основних наукових напрямків:
- розроблення моделей економічного розвитку регіонів України у глобалізаційних світових умовах;
- економіко-математичне моделювання та прогнозування соціально-економічних процесів;
- формування трудового потенціалу регіону;
- інноваційно-інвестиційний механізм реалізації стратегії розвитку регіону;
- управління трудовим потенціалом з урахуванням регіональних факторів розвитку;
- формування регіональної регуляторної політики;
- економічне стимулювання енергоефективного розвитку регіонів України;
- глобальні проблеми сучасного економічного розвитку в умовах інтеграції;
- формування регіональних ринків нерухомості;
- фінансування регіональних ринків туристичних послуг.
Науково-дослідницька діяльність кафедри сприяє розвитку економічної науки і спрямована як на теоретичну оцінку поточних та довгострокових викликів глобальної економіки, так і на підготовку пропозицій з реалізації практичних заходів на різних рівнях економіки: національному, регіональному, галузевому, окремого підприємства. Поряд з теоретичними фундаментальними дослідженнями, кафедра надає консультаційні послуги підприємствам у формуванні підходів до стратегії їх розвитку.
За результатами наукових досліджень викладачів кафедри за останні п'ять років розроблено та видано 374 друкованих праць в тому числі 16 навчальних посібників, 218 статей в фахових та закордонних виданнях, 10 монографій, 307 тез доповідей. Повнотекстові статті, монографії, навчальні посібники та інші наукові публікації професорсько-викладацького колективу нашої кафедри розміщені у вільному доступі на сайті Інституційного депозитарію ПолтНТУ: http://77.121.11.9/handle/PoltNTU/62, http://77.121.11.9/handle/PoltNTU/49.
На кафедрі функціонує науково-методологічний семінар, на якому розглядаються найважливіші проблеми сучасної економічної теорії та історії економічної думки. Матеріали роботи семінару регулярно публікуються у провідних фахових наукових збірниках України: Науковий вісник Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка «Економіка і регіон», «Економічний часопис», «Економічна теорія» та інших.
Доброю традицією колективу кафедри є участь у організації та проведенні Всеукраїнській науково-практичних Інтернет-конференції «Сучасна економічна наука: теорія і практика».
Для активного обміну досвідом і науковими досягненнями кафедрою економічної теорії та економічної кібернетики, спільно з іншими кафедрами ННІ ФЕМ ПолтНТУ, проводяться щорічні Міжнародні науково-практичні конференції ««Економічний розвиток держави та її соціальна стабільність» та«Сучасні інноваційно-інвестиційні механізми розвитку національної економіки».У рамках цих Міжнародних науково-практичних конференцій проводяться щороку секційні засідання кафедри на теми «Перспективи соціально-економічного розвитку України у контексті євроінтеграції» та «Інформаційні системи і комп’ютерні технології, моделювання та прогнозування в управлінні інноваційними процесами».
Кафедрою щорічно проводиться секційні засідання на актуальні проблеми економічної теорії та економічної кібернетики Всеукраїнського фестивалю науки у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.
На кафедрі економічної теорії та економічної кібернетики організовано науково-дослідну роботу студентів. У системі організації науково-дослідної роботи студентів важливе місце займають олімпіади, конференції, конкурси студентських наукових робіт, науковий гурток. Щорічно викладачами кафедри проводиться І тур олімпіади з дисципліни «Регіональна економіка» та спеціальності «Економічна кібернетика» з метою виявлення, відбору та підтримки обдарованої студентської молоді.
Діяльність наукового гуртка спрямована на формування наукового світогляду та основ загальної наукової культури, а також популяризації науково-дослідної роботи серед студентів. На засіданнях гуртка розглядаються найактуальніші проблеми економічної теорії. Гурток працює за такими темами досліджень:
- Структура національної економіки, структурна політика та механізм її реалізації.
- Інвестиційний процес, державна інвестиційна політика та механізм її реалізації.
- Регулятори і важелі антикризової політики держави.
- Економіко-математичне моделювання та прогнозування соціально-економічних процесів.
- Інноваційний розвиток, державна інноваційна політика та механізм її реалізації.
Керівник гуртка – в.о. завідувача кафедри, д.е.н., професор Дубіщев Віктор Петрович.
За результатами роботи студентського наукового гуртка студентами під керівництвом викладачів кафедри протягом останніх п’ять років опубліковано: 276 наукових публікацій, з них 27 статей і 249 тез.