Навчальний курс 023БМ2М5 МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІН ХУДОЖНЬОГО ЦИКЛУ

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 02 Культура та мистецтво
Спеціальність 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
Освітня програма Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
Обсяг дисципліни 6 кредитів (180 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (24 академічних годин), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Екзамен

Вивчення дисципліни «Методика викладання дисциплін художнього циклу» спрямоване на покрокове опанування студентами змістовних, теоретичних, методичних  аспектів сучасної мистецької педагогіки; формування комунікаційних компетенцій художника та викладача; а також вивчення методичних  аспектів у системі сучасної мистецької освіти, що допоможе розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

ІК. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації творів мистецтва або у процесі навчання, що передбачає застосування певних теорій, положень і методів та характеризується певною невизначеністю умов.

ЗК 2. Здатність зберігати і примножувати культурно-мистецькі, екологічні, моральні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

СК 13. Здатність викладати фахові дисципліни у дитячих спеціалізованих художніх та мистецьких закладах освіти

Програмними результатами вивчення дисципліни « Методика викладання дисциплін художнього циклу» є:

ПРН 1. Застосовувати комплексний художній підхід для створення цілісного образу.

ПРН 2. Виявляти сучасні знання і розуміння предметної галузі та сфери професійної діяльності, застосовувати набуті знання у практичних ситуаціях.

ПРН 8. Аналізувати, стилізувати, інтерпретувати та трансформувати об’єкти (як джерела творчого натхнення) для розроблення композиційних рішень; аналізувати принципи морфології об’єктів живої природи, культурно-мистецької спадщини і застосовувати результати аналізу при формуванні концепції твору та побудові художнього образу.

ПРН 15. Володіти фаховою термінологією, теорією і методикою образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації мистецьких творів.

ПРН 16. Розуміти вагому роль українських етномистецьких традицій у стильових рішеннях творів образотворчого, декоративного та сучасного візуального мистецтва.

ПРН 17. Популяризувати надбання національної та всесвітньої культурної спадщини, а також сприяти проявам патріотизму, національного самоусвідомлення та етнокультурної самоідентифікації.

Syllabus Координатор