Навчальний курс 071Б1М4 Банківська система та електронні платежі

Освітній рівень Перший (бакалаврський)
Програма навчання Вибіркова
Галузь знань 07 Управління та адміністрування
Спеціальність 071 Облік і оподаткування
Освітня програма Облік і оподаткування
Обсяг дисципліни 4 кредити (120 академічних годин)
Види аудиторних занять лекції (22 академічні години), практичні заняття (20 академічних годин)
Форма контролю Диференційований залік

Вивчення дисципліни «Банківська система та електронні платежі» спрямоване на формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок щодо основ сучасної банківської системи, сутності та особливостей її функціонування, особливостей здійснення електронних платежів, їх еволюції та впливу на сучасне банківництво.

Завдання дисципліни спрямовані на формування у студентів таких компетентностей:

Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

Навички використання сучасних інформаційних і комунікаційних технологій.

Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Здатність здійснювати облік, аналіз, аудит і оподаткування бізнес-процесів суб’єктів господарювання і забезпечувати захист облікової інформації в умовах цифрової економіки, з використанням сучасних інформаційних систем

Програмними результатами вивчення дисципліни «Банківська система та електронні платежі» є:

Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем.

Усвідомлювати особливості функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання та демонструвати розуміння їх ринкового позиціонування.

Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

Використовувати сучасні цифрові технології для забезпечення ефективного функціонування і надійного захисту систем обліку, аудиту, контролю, оподаткування.

Передумовами вивчення дисципліни «Банківська система та електронні платежі» є засвоєння матеріалів таких дисциплін як «Мікроекономіка», «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінанси, гроші та кредит», «Господарське право».

Тема 1. Банківська система України.

Тема 2. Національний банк України і грошово-кредитна політика.

Тема 3. Основи організації банківської діяльності.

Тема 4. Розрахункові операції банків.

Тема 5. Електронні розрахункові технології та електронні гроші в Україні.

Тема 6. Пасивні операції банків по залученню та запозиченню коштів.

Тема 7. Активні операції комерційних банків. Кредитні операції банків.

Тема 8. Операції банків з цінними паперами.

Тема 9. Операції банків в іноземній валюті.

Координатор Syllabus